نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پیام سرپرست وزارت علوم به مناسبت راه اندازی شعبه دانشگاه الزهرا (س) در ارومیه

دکتر محمد علی نجفی سرپرست وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با ارسال پیامی شعبه دانشگاه الزهرا (س) در شهرستان ارومیه را افتتاح کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در بخشی از پیام سرپرست وزارت علوم آمده است : برای من مایه خرسندی است که امروز شاهد آغاز به کار شعبه ای از دانشگاه الزهرا (س) در ارومیه هستم . در همین حال از اینکه توفیق حضور در جمع شما فرهیختگان و استادان و دانشجویان عزیز و گرانقدر از من سلب شده است متاسفم .

در نظام آموزش عالی کشور دانشگاه الزهرا (س) از جایگاه بالا و والایی برخوردار است . این دانشگاه در طی دوران فعالیت خود تعداد زیادی از بانوان متخصص و شایسته را در دل خویش پرورش داده و برای کار و خدمت به جامعه اسلامی ارزانی داشته است .

امروز در نقاط مختلف کشور ودر سطح مسئولیت های مختلف دانش آموختگان دانشگاههای الزهرا (س) حضور دارند و منشأ تحول در خدمت در بخش های مختلف هستند که این نه تنها افتخاری برای دانشگاه که افتخاری برای کشور است که زنان جامعه اسلامی دوش به دوش مردان ما در تلاش و مجاهدت برای پیشرفت و توسعه کشور ایفای نقش می کنند.

در بخشی از پیام وزیر علوم به مناسبت راه انداز ی شعبه دانشگاه الزهرا (س) در ارومیه آمده است: این دانشگاه که تشکیل آن پس از انقلاب فرهنگی مطرح شد، بر این اساس شکل گرفت که یک کانون علمی ، فرهنگی و آموزشی وپژوهش خاص زنان ایجاد شود تا بانوانی که به هر دلیل علاقه دارند در محیطی تک جنسیتی تحصیل کنند این امکان در اختیارشان قرار داده شود.

خوشبختانه این تجربه ، تجربه بسیار موفقی درآموزش عالی کشور و شاید دنیا بوده است و می تواند برای کشورهای اسلامی ،کشورهای منطقه و خیلی از کشورهای دنیا الهام بخش تلقی شود.

این دانشگاه به دلیل اختصاصش به بانوان می تواند جاذبه زیادی برای تحصیل دانشجویان خارجی در کشور ایجاد کند ، بخصوص دخترانی از کشورهای اسلامی که علاقمند هستند در یک محیط کاملاً اسلامی و بدون اختلاط با نامحرم به تحصیل علم بپردازند.

البته یکی از سیاست های که ما در وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به دنبال آن خواهیم بود مسئله بین المللی کردن دانشگاه های بزرگ کشور است که به علت امتیازی که داتنشگاه الزهرا (س) دارد می تواند در اجرای این سیاست از دانشگاههای پیشرو و پیشتاز باشد،چه در شعبه اصلی دانشگاه در تهران و چه در شعبه ای که امروز در ارومیه فعالیت خودرا آغاز کرده است.

دربخش پایانی پیام سرپرست وزارت علوم آمده است: من از رئیس محترم دانشگاه سرکار خانم خزعلی و همه همکارانی که در تاسیس این دانشگاه همکاری کرده اند تشکر می‌کنم و برای همه استادان و دانشجویان شعبه ارومیه آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم شاهد درخشش دانش آموختگان این دانشگاه در عرصه‌های مختلف علمی و اجرایی کشور باشیم.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم