نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پیام رییس دانشگاه آزاد به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

رییس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی پیامی صادر کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، در پیام دکتر حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

وَجَاء مِنْ أَقْصَی الْمَدِینَةِ رَجُلٌ یَسْعَی قَالَ یَا قَوْمِ اتَّبِعُوا الْمُرْسَلِینَ ﴿ یس-۲۰﴾

سالها میگذرد حادثه ها میآید

انتظار فرج از نیمه خرداد کشم

پس از یک تاریخ سیاه و دهشتناک و از پس قرون تاریک جهل و ظلم ستمشاهی، مردی از تبار صالحان و از دودمان فرزانگان، عصای موسی در دست، دم مسیحایی در نای، با خلق و خوی کریمانه محمد (ص) تاریخ دیگری را برای مردمان این سرزمین یغما زده و پر بیداد رقم زد. نیمه خرداد آغاز نهضتی بس عظیم و ماندگار بود با پیشوایی موسای زمان و یوم الله ۱۵ خرداد نقطه عطف تغییرات و تحولات سترگ تاریخ معاصر بود، نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان .

آمدن او پایان شب دیجور و وحشت افزای بی خردی و بیدادگری بود . او ذخیره خدا برای مظلومان و حق طلبان بود. فریاد فسرده در گلوی تاریخ بود. با آمدنش صبح روشن امید سر زد و افق تابناک خداباوری، عدالت و خردورزی پدیدار گشت و امروز پس از ربع قرن از فقدان جانسوز او هنوز هم دلهای حق طلبان ستم ستیز و خداباوران خردورز به عشق او می تپد « خمینی روح خدا بود در کالبد زمان و روح خدا جاودانه است ». نام خمینی نه تنها برای ملت ایران که برای تمامی ملتهای آزاده و حق طلب جهان، عزیز و پیام آور صلح، دوستی، محبت، خداپرستی، خردورزی و ستم ستیزی است. امام ما با کتاب، حکمت و اخلاق آمد و ایران و جهان را دگرگون ساخت، نه با درفش و شمشیر !

از این رو خیل بی شمار انسان های مومن و آزاده عاشقانه پای در راه او نهادند و با جانفشانی و شجاعت و پایداری بیمانند، بساط رژیم ستم شاهی را برچیدند و پایه های نظام مردم سالار دینی را بنیان نهادند. جامعه ما اکنون بیش از هر زمان نیازمند بازخوانی پیام جاودانه امام خمینی است. ایمان داشته باشیم پیام خمینی عزیز همانند کلامش، نافذ، رسا و معجزه آفرین خواهد بود.

بیست و پنجمین سالگشت فقدان جانسوز رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی را به مقام معظم رهبری، خاندان گرانقدر به ویژه یادگار محبوب امام بزرگوار، یاران صدیق امام، بالاخص حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس محترم هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاداسلامی، جامعه دانشگاهیان کشور و آحاد مردم قدر شناس ایران تسلیت می گویم. مباد که نام و یاد و راه آن عزیز جاودانه در غبار حوادث روزگار و کشمکش های سیاسی به بوته فراموشی سپرده شود .

حمید میرزاده

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی»

انتهای یپام

مطالب مرتبط

برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم