نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پنجاهمین سالگرد تأسیس دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر

رئیس دانشگاه هنر با بیان اینکه امسال پنجاهمین سالگرد تأسیس دانشکده سینما و تئاتر است از برگزاری جشنی به این مناسبت و با هدف ارتقاء جایگاه هنر در نشاط فرهنگ و قدردانی از اساتید این حوزه خبر داد.

غلامرضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه دانشگاه هنر که از تجمیع مدارس و موسسات عالی هنر، در بدو انقلاب اسلامی شکل گرفته است، گفت: این دانشگاه در تربیت هنرمندان ایران زمین نزدیک به یکصد سال سابقه دارد و این نشان دهنده قدمت این دانشگاه است.

وی تاکید کرد: این دانشگاه به پاس پنجاه سال تربیت هنرمندان بزرگ و با ارزش، برخود واجب می‌داند که پنجاهمین سال فعالیت دانشکده سینماوتئاتر خود را با حضور هنرمندان برجسته جشن بگیرد.

اکرمی ادامه داد: درواقع برگزاری این جشن نمادی از سپاس و شکرگزاری به ساحت پروردگار متعال است که توفیق پنجاه سال آموزش و تربیت هنرپیشگان و خدمت به فرهنگ و هنر ایران بزرگ و پرافتخار را نصیب دانشگاه هنر کرده است. همچنین یادبود و تقدیری از پایه گذاران و پیشکسوتان گرانمایه عرصه آموزش وهنرنمایی هنرمندان مقتدر و فرهنگ ساز کشور و نشان دادن ارزش‌ها و قابلیتهای هنر در فرهنگ سازی جامعه و بالندگی هنر ایران در عرصه جهانی از جمله ویژگی‌های متمایز این جشن با دیگر جشنواره‌هاست.

رئیس دانشگاه هنر با تأکید بر اینکه در پی افزایش نفوذ هنر در گستره زندگی انسان هستیم، گفت: افزایش سطح آگاهی‌ها از قدرت تأثیرگذاری هنر و هنرمند در ارتقاء نشاط و پویایی فرهنگ جامعه، اعتباربخشی به هنر و هنرمند و درنهایت ایجاد اعتماد به نفس و امید در دانشجویان مشتاق هنر از دیگر اهداف است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه زمان تأسیس هنرستان عالی موسیقی در سال ۱۲۹۷ شمسی بود و هم اکنون این هنرستان ذیل دانشگاه هنر قراردارد، از برگزاری جشن صدمین سال دانشکده موسیقی خبرداد.

وی درخصوص سابقه تأسیس این دانشگاه گفت: دانشگاه هنر از ادغام پنج مؤسسه آموزشی هنر یعنی دانشگاه فارابی، دانشکده هنرهای تزئینی، دانشکده هنرهای دراماتیک، هنرستان عالی موسیقی و هنرکده موسیقی ملی در دوران قبل از انقلاب با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، در سال ۱۳۵۸ بوجود آمد و در سال ۱۳۶۲ بازگشایی و رسماً فعالیت خود را آغازکرد.

وی همچنین افزود: پس از انقلاب اسلامی به منظور پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری جامعه اسلامی و گسترش هنرهای گوناگون به ویژه هنرهای اسلامی و تعلیم و تربیت نیروی هنری و فرهنگی در فرهنگ اسلامی، بومی و سنتی و آشنا ساختن این نیروها با فرهنگ کهن ایران اسلام و جهان، ایجاد یک مرکز آموزش عالی هنر در برنامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت.

رئیس دانشگاه هنر با بیان اینکه درپی گسترش و توسعه کمی و کیفی فعالیتهای آموزشی وپژوهشی دانشگاه از جمله ایجاد رشته‌های متعدد در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و رشد جمعیت دانشجویی این مجتمع بر اساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی از سال ۱۳۷۰ به دانشگاه هنر تغییر نام داد، اظهارکرد:در آن زمان چهاردانشکده هنرهای کاربردی، هنرهای تجسمی، سینما و تئاتر و پردیس اصفهان فعالیت خود ذیل این دانشگاه فعالیت می‌کردند.

وی ادامه داد: دانشکده موسیقی در سال ۱۳۷۳ و دانشکده معماری و شهرسازی در سال ۱۳۸۰ پس از اخذ مجوز به مجموعه دانشکده های دانشگاه هنر افزوده شدند.

اکرمی درپاسخ به سوألی مبنی بر تعداد دانشجویان و رشته‌های این دانشگاه اظهارکرد: هم اکنون دانشگاه هنر با بیش از ۵۰ رشته هنری و بیش از ۳۵۰۰ دانشجو به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این دانشگاه در زمینه توسعه تحصیلات تکمیلی اقداماتی نظیر برنامه‌ریزی و برگزاری دوره دکترای پژوهش هنر برای اولین بار در کشور انجام داده است.

اکرمی در پایان از برگزاری جشن پنجاهمین سال دانشکده سینما و تئاتر در ششم اسفندماه ابراز امیدواری کرد که علاوه بر برگزاری این جشن ها بتوان اقدامات مهم‌تری در زمینه افزایش جایگاه هنر در جامعه انجام داد.

جشن پنجاهمین سال تأسیس دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر در روز ششم اسفند ماه سال جاری در تالار ایوان شمس تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم