نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه از ساخت پردیس این دانشگاه ظرف چهارسال آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه‌ کرمانشاه دکتر حسین‌ کریم با بیان اینکه کمیسیون ماده ۲۱۵ قانون برنامه‌پنجم توسعه مجوز احداث چهاردانشکده را در محوطه زمین‌های پردیس دانشگاه صادر کرده است، گفت: برابر این ابلاغ سه‌دانشکده پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و مامایی در محلی که از قبل روبروی بیمارستان امام رضا(ع) برای آن تعیین شده‌ بود، ساخته می‌شود.

وی اظهار کرد: همچنین توسعه دانشکده دندانپزشکی به عنوان دانشکده‌ چهارم این پردیس در دستور کار قرار خواهد گرفت.

کریم افزود: برابر این ابلاغ، مجوز طرح جدید احداث دانشکده‌پزشکی به متراژ ۱۸ هزار و ۵۰۰مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۳۳۳ هزار میلیون ریال صادر شده است.

وی افزود: همچنین در ابلاغ‌های دیگری مجوز احداث دانشکده‌ پیراپزشکی با متراژ ۹۵۰۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۱۷۱ هزارمیلیون ریال و نیز مجوز احداث دانشکده پرستاری و مامایی با متراژ ۷۵۰۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۱۳۵ هزارمیلیون ریال صادر شده است.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ۷۵ درصد اعتبار این طرح‌ها از محل منابع عمومی و ۲۵ درصد آن از محل سایر منابع استانی تامین می‌شود.

وی با اشاره به شروع ساخت این سه ‌دانشکده از سال‌آینده اظهار کرد: طبق برنامه زمانبندی مدت زمان چهار ساله برای تحویل پروژه‌ها تعیین شده است.

کریم اظهار کرد: از سوی دیگر مجوز افزایش حجم‌عملیات و توسعه دانشکده‌دندانپزشکی به متراژ ۶۰۰۰ مترمربع یعنی افزایش از ۴۵۰۰ متر مربع به ۱۰ هزار و ۵۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ هزارمیلیون ریال از محل منابع عمومی صادر و مقرر شده تا سال ۱۳۹۵ نیز این پروژه به اتمام برسد.

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه ساخت بناهای‌دولتی در سراسر کشور منوط به صدور مجوز کمیسیون مذکور در حوزه معاونت راهبردی ریاست جمهوری است، اظهار کرد: با صدور این مجوزها، دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه از معدود دستگاه‌هایی در کشور است که به این موفقیت رسیده است.

ساخت پردیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از حدود ۳۰ سال پیش مطرح بوده که بدلایلی از جمله وجود معارض در زمین مذکور تاکنون محقق نشده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم