نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پذیرش دانشجو در دانشگاه امام صادق(ع)

انشگاه امام صادق (علیه‌السلام)، بر اساس اهداف متعالی خود و با امتیاز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای سال تحصیلی ۹۲-۹۱ در دوره‌های کارشناسی ارشد پیوسته ویژه برادران و کارشناسی ویژه خواهران دانشجو می‌پذیرد. کلیه داوطلبان علاقمند به تحصیل در دانشگاه امام صادق (علیه السلام) در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط ذیل، باید پس از ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۱ و علامت زدن بند ۴۴ در کاربرگ ثبت‌نام آزمون سراسری، با مراجعه به پایگاه اینترنتی این دانشگاه به نشانی www.isu.ac.ir (بخش گزینش و پذیرش دانشجو) کاربرگ ثبت‌نام اینترنتی این دانشگاه را تکمیل نمایند و عدم تکمیل این کاربرگ نشانه انصراف از ثبت‌نام قطعی در دانشگاه امام صادق (علیه السلام) تلقی می‌گردد. رشته‌های تحصیلی این دانشگاه و شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در آنها از این قرار است:

رشته‌های تحصیلی این دانشگاه و شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در آنها از این قرار است:

الف) رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته ـ ویژه برادران:

ردیف

رشته و گرایش تحصیلی

مقطع تحصیلی

نوع دیپلم

حداکثر ظرفیت

۱

الهیات، معارف‌اسلامی و ارشاد – فقه و مبانی حقوق اسلامی

کارشناسی ارشد پیوسته

(فوق لیسانس پیوسته)

کلیه رشته‌های نظری

۲۵

۲

الهیات، معارف‌اسلامی و ارشاد – فلسفه و کلام

 

کارشناسی ارشد پیوسته

(فوق لیسانس پیوسته)

کلیه رشته‌های نظری

۲۵

۳

الهیات، معارف‌اسلامی و ارشاد – علوم قرآن و حدیث

کارشناسی ارشد پیوسته

(فوق لیسانس پیوسته)

کلیه رشته‌های نظری

۲۵

۴

معارف اسلامی و اقتصاد

کارشناسی ارشد پیوسته

(فوق لیسانس پیوسته)

ریاضی و فیزیک

۴۵

۵

معارف اسلامی و حقوق – حقوق خصوصی

معارف اسلامی و حقوق – حقوق جزا

معارف اسلامی و حقوق- حقوق عمومی

کارشناسی ارشد پیوسته

(فوق لیسانس پیوسته)

کلیه رشته‌های نظری

۴۵

۶

معارف اسلامی و علوم سیاسی

کارشناسی ارشد پیوسته

(فوق لیسانس پیوسته)

کلیه رشته‌های نظری

۴۰

۷

معارف اسلامی و مدیریت – مدیریت مالی

معارف اسلامی و مدیریت – مدیریت بازرگانی

معارف اسلامی و مدیریت – مدیریت صنعتی

معارف اسلامی و مدیریت – مدیریت دولتی

کارشناسی ارشد پیوسته

(فوق لیسانس پیوسته)

ریاضی و فیزیک

۴۵

۸

معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات- مطالعات سیاستگذاری

معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات – مطالعات حقوقی

کارشناسی ارشد پیوسته

(فوق لیسانس پیوسته)

کلیه رشته‌های نظری

۲۴

 

ب ) رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ـ ویژه خواهران:

ردیف

رشته تحصیلی

مقطع تحصیلی

نوع دیپلم

حداکثر ظرفیت

۱

معارف اسلامی و علوم تربیتی

کارشناسی (لیسانس)

کلیه رشته‌های نظری

۵۰

۲

فلسفه ‌و کلام اسلامی

کارشناسی (لیسانس)

کلیه رشته‌های نظری

۵۰

۳

فقه و حقوق اسلامی

کارشناسی (لیسانس)

کلیه رشته‌های نظری

۵۰

۴

حقوق

کارشناسی (لیسانس)

کلیه رشته‌های نظری

۵۰

 

ج ) شرایط داوطلبان:

  کلیه داوطلبان شرکت در آزمون سال تحصیلی (۹۲ ـ ۹۱) دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام)، می‌بایست علاوه بر شرایط عمومی آزمون سراسری، دارای شرایط اختصاصی زیر باشند:

  1. ۱٫       تدین به دین مبین اسلام
  2. ۲٫       التزام به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت مطلقه فقیه
  3. ۳٫       متولد سال ۱۳۶۹ و بعد از آن؛ انجام خدمت سربازی یا تحصیل در حوزه علمیه و مانند آن تاثیری در شرط سنی ندارد.
  4. ۴٫       داشتن سلامت جسمانی متناسب با دوره تحصیلی
  5. ۵٫       انجام ثبت نام در آزمون سراسری

  توضیح: با توجه به اینکه داوطلبان رشته‌های دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) تنها از بین شرکت‌کنندگان در آزمون سراسری از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی با ضرائب خاص مربوط به دانشگاه (زبان و ادبیات فارسی با ضریب (۴)، معارف اسلامی با ضریب(۴)، زبان عربی با ضریب(۴)، زبان خارجی با ضریب(۲)) انتخاب می‌گردند، لذا لازم است داوطلبان ثبت‌نام شده در دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام)، جهت شرکت در آزمون سراسری سال۱۳۹۱ ثبت‌نام نموده و شماره پرونده خود در آزمون سراسری را در کاربرگ ثبت نام دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) ثبت نمایند. عدم ثبت صحیح شماره پرونده به منزله عدم ثبت نام تلقی خواهد شد.

د ) نحوه و مهلت ثبت نام:

داوطلبان می‌توانند از دو روش«ثبت نام به صورتی اینترنتی» یا « تکمیل کاربرگ ثبت نام به صورت دستی» و ارسال آن به دانشگاه، اقدام به ثبت نام نمایند. بدین منظور ‌باید download000/50 ریال (معادل پنج هزار تومان) را به حساب جاری شماره ۰۱۰۱۵۳۰۰۸۵۰۰۵ نزد بانک ملی ایران، شعبه مهرگان تهران، متعلق به دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) (قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی ایران) پرداخت نموده، اطلاعات زیر را از طریق تکمیل «کاربرگ ثبت نام» در پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی www.isu.ac.ir(بخش گزینش و پذیرش دانشجو) در اختیار دانشگاه قرار دهند:

–         شماره پرونده آزمون سراسری سال ۱۳۹۱

–         شماره فیش بانکی، تاریخ پرداخت آن و کد شعبه دریافت کننده وجه

–         اطلاعات شناسنامه‌ای( شماره ملی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد و …)

–         اطلاعات تحصیلی (معدل‌‌کل دیپلم، معدل نهایی کتبی سال سوم دبیرستان، کد دبیرستان و مرکز پیش دانشگاهی محل تحصیل و …)

–         آدرس و کدپستی محل سکونت، شماره تلفن و …

  • مهلت ثبت نام در سامانه ثبت‌نام این دانشگاه، تا تاریخ ۳۰  بهمن ماه ۱۳۹۰ می‌باشد.
  • پس از ثبت کامل اطلاعات به هر داوطلب رمز ورود و کد رهگیری داده می‌شود، چنانچه داوطلبی رمز ورود و کد رهگیری خود را دریافت نکند، مراحل ثبت نام الکترونیکی وی به صورت کامل انجام نشده است و باید مجددا ثبت‌نام نماید.
  • لازم است داوطلبان اصل فیش بانکی واریز شده یا شماره پیگیری آن، به همراه رمز ورود و کد رهگیری ثبت‌نام را نزد خود نگه‌داری نمایند تا در صورت درخواست از طرف دانشگاه، امکان ارائه آنها وجود داشته باشد.
  • داوطلبان باید چهل و پنج روز پس از ثبت نام به پایگاه اینترنتی دانشگاه مراجعه نموده، تأیید مراحل ثبت نام و صحت اطلاعات ثبت شده را مجدداً بررسی نمایند و در صورت وجود نقص یا خطا در ثبت اطلاعات، تقاضای بررسی موارد اشتباه را برای دانشگاه پست یا فاکس نمایند، در غیر این صورت دانشگاه تعهدی در قبال افرادی که اطلاعات آنها اشتباه ثبت شده است، ندارد.
  • در صورتی که به هر دلیل داوطلبی نتواند از روش اینترنتی برای ثبت نام استفاده کند، می‌تواند با پرینت گرفتن «کاربرگ ثبت نام» از پایگاه اینترنتی دانشگاه، اطلاعات خود را به صورت دستی در این کاربرگ ثبت کرده و به نشانی دانشگاه ارسال نماید. این دسته از داوطلبان باید پس از چهل و پنج روز از تاریخ پست «کاربرگ ثبت نام»، به پایگاه اینترنتی گزینش مراجعه نموده، رمز ورود و کد رهگیری خود را دریافت کنند و از طریق این اطلاعات صحت انجام مراحل ثبت نام خود را مانند سایر داوطلبان بررسی نمایند.

آدرس پردیس برادران: تهران- صندوق پستی ۱۵۹/۱۴۶۵۵- دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) گزینش برادران – شماره نمابر (فاکس): ۸۸۵۷۶۰۳۰-۰۲۱

 

آدرس پردیس خواهران: تهران – صندوق پستی ۱۱۱/۱۴۶۵۵ – شهرک قدس – بلوار شهید فرحزادی – خیابان شهید طاهرخانی- دانشگاه ‌امام‌صادق (علیه‌السلام) گزینش خواهران – شماره نمابر (فاکس): ۲۲۰۶۵۴۳۷-۰۲۱

تبصره ۱: اقدام سریع در انجام ثبت نام موجب تسهیل در روند پذیرش و رفع مشکلات احتمالی آن خواهد شد.

تبصره ۲: در هر مرحله‌ای که مغایرت شرایط داوطلب با شرایط پذیرش دانشگاه تشخیص داده شود، از ادامه مراحل گزینش یا تحصیل داوطلب جلوگیری به عمل می‌آید.

هـ ) انتخاب رشته و اعلام نتایج:

۱- تعیین و انتخاب رشته تحصیلی داوطلبان در مرحله آزمون شفاهی صورت می گیرد. لذا در مرحله ثبت نام، نیازی به انتخاب رشته و گرایش وجود ندارد. توضیحات بیشتر در مورد رشته‌ها در ویژه نامه پیام صادق . پایگاه اینترنتی دانشگاه موجود می‌باشد.

۲- نتایج نهایی پس از برگزاری آزمون شفاهی و سایر مراحل گزینش، مطابق با ضوابط دانشگاه امام صادق (علیه السلام) تعیین می‌شود و نتایج پردیس برادران از طریق پایگاه اینترنتی آن به نشانی www.isu.ac.ir و نتایج پردیس خواهران از طریق پایگاه اینترنتی آن به نشانی www.isuw.ac.ir  اعلام خواهد شد.

اطلاعات و تذکرات لازم:

۱-     آدرس محل تحصیل برادران: تهران، بزرگراه شهید چمران، پل مدیریت، دانشگاه امام صادق(علیه‌السلام) و محل تحصیل خواهران: تهران، شهرک قدس، بلوار شهید فرحزادی، خیابان شهید طاهرخانی، واحد خواهران دانشگاه ‌امام‌ صادق (علیه‌السلام) می‌باشد.

۲-     ثبت‌نام و قبولی در این دانشگاه محدودیتی برای داوطلب در انتخاب رشته‌های آزمون سراسری ایجاد نمی‌کند و در صورت پذیرش در این دانشگاه، رشته قبولی داوطلب در آزمون سراسری حذف نخواهد شد لذا لازم نیست در هنگام انتخاب رشته، رشته‌های این دانشگاه در میان اولویت‌های آزمون سراسری، درج شود.

۳-     دوره آموزشی کارشناسی‌ارشد پیوسته ویژه برادران به تناسب رشته تحصیلی حدود ۷ سال و دوره آموزشی کارشناسی خواهران حدود ۵/۴ سال و به صورت تمام وقت روزانه می‌باشد.

۴-     واحدهای کارشناسی‌ارشد(فوق‌لیسانس) در دوره کارشناسی ارشد پیوسته برادران به دانشجویانی ارائه خواهد شد که حداقل معدل لازم را در دروس کارشناسی کسب نموده باشند یا از عهده امتحان جامع داخلی که از بعضی دروس کارشناسی صورت می‌گیرد، برآیند.

۵-     با توجه به اینکه رشته‌های تحصیلی دانشگاه ماهیتاً تلفیقی است، لذا ضرورتاً تعداد زیادی از دروس حوزوی و علوم اسلامی همراه با دروس دانشگاهی به دانشجویان ارائه می‌شود.

۶-     تشکیل گرایش‌های اعلام شده در صورتی ممکن خواهد بود که تعداد دانشجویان واجد شرایط هر گرایش، با توجه به ضوابط دانشگاه به حد نصاب لازم برسد.

۷-     به دانشجویان این دانشگاه زبان‌های عربی و انگلیسی (یا فرانسه) در سطح مکالمه و فهم متون ارائه خواهد شد.

۸-     در پردیس برادران بر اساس ضوابط، به دانشجویان واجد شرایط خوابگاه‌ تعلق می‌گیرد و در پردیس خواهران به همه دانشجویان، خوابگاه‌ ارائه می‌شود.

۹-     دانشجویان می‌بایست در طول تحصیل ضوابط این دانشگاه را رعایت نمایند و معادل نیمی از دوران آموزشی را به دانشگاه تعهد خدمت پس از فراغت از تحصیل بسپارند که در صورت نیاز دانشگاه، از ایشان استفاده خواهد شد. بدیهی ‌است درصورت انصراف،‌ اخراج یا انتقال، دانشجو ملزم به پرداخت هزینه‌های آموزشی طول تحصیل خود، به دانشگاه‌ خواهد‌ بود و به این منظور در هنگام ثبت نام باید تعهد رسمی یاد شده با ذکر هزینه دوره تحصیل به دانشگاه سپرده شود.

۱۰-   جهت کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با دانشگاه و رشته‌های آن، برای کلیه داوطلبانی که ثبت نام نموده‌اند نشریه پیام صادق، از طریق پست ارسال می‌شود. البته عدم دریافت این نشریه به منزله تکمیل نشدن ثبت‌نام نیست.

۱۱-  سؤالات داوطلبان مربوط به پردیس برادران از طریق قسمت «ارتباط با ما» در پایگاه اینترنتی گزینش و تلفن‌ گویای ۱-۸۸۵۷۶۰۳۰ و سؤالات مربوط به پردیس خواهران از طریق پایگاه اینترنتی آن پردیس پاسخ داده می‌شود. ضمناً تلفن تماس با واحد خواهران
۶-۲۲۱۳۱۸۷۵ می‌باشد.

فقه و حقوق اسلامی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم