نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پذیرش دانشجوی خارجی سرمایه گذاری ارزشمند برای کشور

دکتر جعفریان گفت: پذیرش دانشجو از کشورهای دیگر سرمایه گذاری ارزشمندی برای کشور محسوب می شود.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به این که اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها موضوعی جدی است و عوامل زیادی در آن دخیل هستند، گفت: در رشته‌های علوم پزشکی به طور خاص باید به اندازه‌ای که اشتغال وجود دارد، دانشجو تربیت کنیم.

دکتر علی جعفریان ادامه داد: در حال حاضر تمام پزشکان عمومی بعد از فارغ التحصیلی می توانند وارد جامعه پزشکی شوند، ولی در برخی موارد به دلیل عدم تعاریف درآمدی مناسب و عدم در نظر گرفتن امکانات رفاهی مناسب برای خدمت درمناطق محروم، این قشر از جامعه پزشکی ترجیح می دادند وارد مشاغل دیگری شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد:با اجرای طرح تحول نظام سلامت تمامی مشکلات پزشکان عمومی ساماندهی شده و مشوق های خوبی به منظور خدمت در مناطق محروم برای این قشر در نظر گرفته شده‌است.

دکتر جعفریان ضمن اشاره به این که جذب دانشجو از کشورهای دیگر در واقع سرمایه گذاری ارزشمندی برای کشور محسوب می شود، بیان داشت: حدود ۴ سال است که دانشگاه علوم پزشکی تهران اقدام به جذب دانشجو از کشورهای دیگر کرده و تا به حال توانسته ایم در حدود ۱۲۰ دانشجو را از کشورهای منطقه و برخی کشورهای اروپایی جذب کنیم.

وی با تاکید بر لزوم ظرفیت سازی برای جذب دانشجوی خارجی و تقویت زبان بین المللی در دانشگاه ها ادامه داد: ضروری است زیرساخت های لازم را برای جذب دانشجوی خارجی بخصوص در مقطع تحصیلات تکمیلی فراهم کنیم و با افزایش اعتبار بخشی های بین المللی، حداقل استاندارهای مناسب را برای بهتر شدن این روند در نظر بگیریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم