نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پایان اسفند۹۳ ؛ آخرین مهلت واحدهای دانشگاهی برای خروج از حالت زیان‌دهی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به کاهش قابل توجه واحدهای زیان ده این دانشگاه در مدت اخیر و گسترش تحصیلات تکمیلی، به واحدهای زیان ده متذکر شد تا پایان اسفند ۹۳ مهلت دارند از حالت زیان دهی خارج شوند.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجوان ایران (ایسنا) منطقه کویر، دکتر حمید میرزاده صبح امروز در ششمین جلسه هیات امنای استان کرمان، درباره واحدهای زیان ده گفت: زیان دهی واحدها در سال ۹۲ به دلیل افزایش ۳ درصدی شهریه دانشگاه و با وجود تورم بالا در کشوراتفاق افتاد اما امسال طبق مصوبه هیات امنا برای افزایش ۱۵ درصدی و همچنین گسترش تحصیلات تکمیلی، این مشکل و زیان دهی در برخی از واحدهای زیان ده برطرف شده است.

میرزاده پیشنهاد کرد با توجه به افزایش ۱۵ درصدی شهریه و گسترش تحصیلات تکمیلی، هیات امنای استانی به واحدهای زیان ده تا پایان سال ۹۳ مهلت بدهد تا از حالت زیان دهی خارج شوند در غیر اینصورت هیات امنا پس از این مهلت می تواند در خصوص واحد زیان ده تصمیم گیری کند.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه در دوره جدید واحدهای زیان ده استان از هشت واحد به دو واحد کاهش یافته است.

پیشنهاد رییس دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه مبنی بر مهلت به واحدهای زیان ده تا پایان سال ۹۳ به تصویب اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان رسید.

راه اندازی پرتال ثبت اطلاعات اعضای هیات علمی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به راه اندازی پرتال ثبت اطلاعات اعضای هیات علمی واحدها، تاکید کرد: تمامی واحدها تا پایان آذرماه باید نسبت به ثبت اطلاعات اعضای هیات علمی خود اقدام کنند در غیر اینصورت، از پرتال ثبت نام حذف خواهند شد چرا که تا اردیبهشت ۹۴ به وزارت علوم تعهد داده ایم، که کمبود نیروی انسانی را جبران کنیم.

وی گفت: ۵۴ هزار و ۲۴۷ نفر عضو هیات علمی با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری دارند که ۲۴ هزار نفر به عنوان تمام وقت و نیمه وقت ثبت شده‌اند. در استان کرمان نیز تا روز گذشته ۱۴۱۸ نفر به عنوان همکاری ثبت نام شده‌اند که ۷۳۰ نفر آنها تمام وقت هستند.

سهم مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی در طرح‌های اقتصاد دانش بنیان

میرزاده اظهار کرد: فعالیتهای اقتصادی و ایجاد شرکتهای دانش بنیان از سال ۹۲ در دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده و طبق مصوبه هیات امنای مرکزی واحدهای دانشگاهی مجازند در این دو قسمت، فعالیت کنند.

وی افزود: شرط اصلی دانشگاه برای فعالیت در این دو بخش این است که طرحهای مورد نظر توجیه اقتصادی داشته باشند و دانشگاه می تواند تا سقف ۳۵ درصد در این طرح مشارکت داشته باشد که در این خصوص ما نیز از طرحها با معرفی به بانک برای دریافت وام حمایت می کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به نقش استانداران در اجرای طرح‌های اقتصادی گفت: استانداران به دلیل داشتن نگاه منطقه ای و حتی ملی نقش مهمی در توسعه استانها دارند، دانشگاه آزاد اسلامی نیز می‌تواند از این پتانسیل برای اجرای طرح‌های اقتصادی و سایر طرح‌ها استفاده کند.

میرزاده اظهار کرد: اگر استاد و فضای کافی موجود باشد امکان تصویب رشته‌های جدید وجود دارد که دانشگاه در کمیته‌ای سه نفره این کار را انجام داده و پرونده‌ها را به وزارت علوم اراسال کرده، امیدواریم پرونده‌های استان کرمان تا قبل از بهمن دروزارت علوم به تصویب برسد تا نسبت به جذب دانشجو اقدام کنیم.

وی با اشاره به شرایطی که درخصوص تامین اعضای هیات علمی برای دریافت مجوز رشته در دانشگاه ها، وجود دارد، گفت: تحقق این شرایط در حال حاضر برای دانشگاه های غیر دولتی تقریبا ممکن نیست، اگر شرایط اقتصاد رشته های دولتی را بخواهند به دانشگاه های غیر دولتی تحمیل کنند بسیاری از آنها منحل خواهند شد.

در این جلسه «مجتبی علوی فاضل» معاون سنجش و پذیرش دانشگاه نیز به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت رشته محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان پرداخت و گفت: در مقطع کارشناسی ارشد سال ۹۲، ۷۹ رشته محل مصوب و ۷۰ رشته محل غیر مصوب تحت پوشش علوم و تحقیقات و فعالیت داشتند و در مجموع در ۱۴۹ رشته پذیرش انجام شده است.

وی درباره رشته‌های مقطع دکترای استان کرمان در سال ۹۲ اظهار کرد: ۸ رشته مصوب و ۴ رشته غیر مصوب در مجموع ۱۲ رشته وجود داشته است. در سال ۹۳، با تجمیع پردیس های علوم و تحقیقات با واحدهای مادر استان، ۳۸ رشته ارشد به مجموع رشته های قبلی افزوده شد و در ۱۸۷ رشته ارشد پذیرش صورت گرفت.

علوی فاضل فزود: در دکترای تخصصی در سال ۹۳ با افزایش ۲۵ رشته محل جدید، استان کرمان در ۳۷ رشته محل پذیرش داشته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم