نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پاک‌سازی محیط زیست توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همزمان با فرارسیدن هفته زمین پاک، رود دره دارآباد را از زباله های رها سازی شده شهروندان پاکسازی نمودند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، به مناسبت روز زمین پاک، دانشجویان دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طبیعت اطراف تهران (روده دره دارآباد) را در یک اردوی هشت ساعته از زباله های رها شده در طبیعت پاکسازی کردند.

در این برنامه که توسط معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی در ارتفاعات شمال تهران برگزار شد جمعی از دانشجویان دوستدار محیط زیست به منظور مشارکت در حفظ محیط زیست در مسیر کوهپیمایی اطراف رودخانه، زباله های تجدید ناپذیر را در کیسه های زباله جمع آوری و به سازمان بازیافت شهرداری منطقه یک به منظور بازیافت و امحاء مناسب تحویل دادند.

حسام هزاوه‌یی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص برگزاری این برنامه گفت: زباله های شهری یکی از معضلات اساسی زیستی می باشد که این آسیب ها نگرانی جامعه بشری را از بابت آینده زمین و آلودگی آن افزایش داده است و در حال حاضر تامین محیط زیست سالم برای داشتن زندگی آرام و سالم از ضرورتها می باشد که می‌بایست همه اقشار جامعه نسبت به موضوع حساس،‌ و در راستای حفاظت از محیط زیست مشارکت نمایند.

وی هدف از اجرای برنامه زمین پاک را ترویج فرهنگ مراقبت از زمین و محیط زیست در بین دانشجویان و همچنین انجام یک کار تیمی موفق توسط دانشجویان دانست و ابراز امیدواری کرد فرهنگ و اقتصاد با مدیریت جهادی و نهادینه سازی فرهنگ جهادی با ترویج و آموزش مهارتهایی همچون کارتیمی در جامعه دانشگاهی منشاء اثر باشد.

لازم به ذکر است اردو روز زمین پاک همراه با برنامه های فرهنگی از قبیل مسابقه نگاشت های ادبی، ‌هنری و عکاسی از طبیعت روز گذشته در ارتفاعات تهران برگزار شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم