نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پاسخ وزارت بهداشت به معترضان طرح تعهد خدمت ۱۲ ساله

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی درباره اعتراضات برخی از دانشجویان زن نسبت به طول خدمت ۱۲ ساله در مناطق محروم، گفت: این افراد زمانی از سهمیه ۵۰ درصد وزارت بهداشت استفاده کرده‌اند و امروز که زمان انجام خدمت پزشکی آنان رسیده است بدون آنکه اصلا شروع به خدمت کرده باشند به این طول مدت خدمت در مناطق محروم اعتراض می‌کنند.

دکتر پورکاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خاطرنشان کرد: این افراد زمانی از سهمیه‌های ۵۰ درصدی برای پذیرش در دوره دستیاری و کسب تخصص استفاده کرده‌اند و در مقابل آن متعهد به خدمت در مناطق محروم شده‌اند، اما امروز که به عنوان متخصص می‌توانند در این مناطق خدمت کنند از آن سرباز می‌زنند در حالی‌که دراین مناطق محروم نیز نیاز به نیروهای متخصص احساس می‌شود.

به گفته پورکاظمی در حال حاضر مناطق محروم منتظر شروع به خدمت نیروهای طرح سال‌های گذشته هستند و حضور این نیروها در مناطق دورافتاده می‌تواند مثمرثمر باشد.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در پاسخ به گفته برخی از معترضان مبنی بر اجبار استفاده از سهمیه آزمون دستیاری تصریح کرد: در همان زمان نیز بسیاری از سهمیه ۵۰ درصدی استفاده نکردند و امروز به عنوان پزشک عمومی خدمت می‌کنند و در هر حال این افراد در انتخاب سهمیه و تعهد خدمت در مناطق محروم مختار بوده‌اند و آگاهانه انتخاب کرده‌اند.

وی افزود: بسیاری از معترضان امروز زمانی از سهمیه ۵۰ درصدی استفاده کرده و در حالی تخصص گرفته‌اند که عده‌ای دیگر می‌توانند وارد این رشته‌های تخصصی شده و امروز به مناطق محروم خدمت کنند.

پورکاظمی با بیان اینکه زنان دستیاری که تعهد خدمت سه برابر مدت طول تحصیل به وزارت بهداشت دارند هنوز شروع به خدمت نکرده‌اند، گفت: معترضان به ۱۲ سال خدمت در مناطق محروم هنوز در این مناطق فعالیت نکرده‌اند و لااقل اگر کسی خواستار تخفیف در طول خدمت است لازم است چند سالی را در مناطق محروم خدمت کرده باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم