نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پاسخ وزارت بهداشت به برخی اعتراضات به نتایج آزمون پره‌انترنی و علوم پایه

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی درپاسخ به اعتراض برخی داوطلبان آزمون علوم پایه و پره‌انترنی به نتایج این آزمون، گفت: نتایج این آزمون بادر نظر گرفتن هر گونه مشکلی در سئوالات از جمله دو گزینه‌ای بودن برخی از تست‌ها محاسبه شده است، بنابراین از نظر علمی در نتایج این آزمون شبهه‌ای وجود ندارد.

دکتر پورکاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه تمامی سئوالاتی که پاسخ‌های دو گزینه‌ای داشت، هر دو گزینه به عنوان گزینه صحیح برای امتحان دهندگان محاسبه شد، افزود: علاوه بر این باید توجه داشت که بیش از ۹۳ درصد شرکت‌کنندگان این آزمون توانسته‌اند حد قبولی رشته مورد نظر خود را کسب کنند و تنها حدود هفت درصد شرکت‌کنندگان موفق به قبولی در آزمون نشده‌اند که برخی نیز با اختلاف بسیار زیادی با نمره قبولی مورد نظر در رشته مربوطه رد شده‌اند.

وی با بیان اینکه اعتراضات دانشجویان پذیرفته شده در آزمون علوم پایه و پره‌انترنی با توجه به درصد قبول‌شدگان در این آزمون و با درنظرگرفتن عدم محاسبه نمره منفی قابل پذیرش و منطقی نیست، تصریح کرد: شرکت‌کنندگان دانشگاه آزاد اسلامی در آزمون پره‌انترنی و علوم پایه ۶۸۴ نفر بودند که از این میان ۶۴۰ نفر پذیرفته‌ شده‌اند و به طور کلی از بین ۲۷۵۸ شرکت‌کننده، ۲۵۹۰ نفر قبول شده‌اند که این ارقام نشان‌دهنده کیفیت آزمون است.

پورکاظمی همچنین در رابطه با حد نصاب مورد نیاز برای قبولی در آزمون علوم پایه و پره‌انترنی نیز اظهار کرد: تمامی داوطلبان این آزمون توجه داشته باشند که درصد مورد نیاز برای قبولی در هر رشته در این آزمون متفاوت است برای مثال در آزمون پیش کارورزی و علوم پایه حد نصاب مورد نیاز ۸۳ درصد است در حالی که در دندانپزشکی این حد نصاب ۷۶ درصد است.

به گفته رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی، با توجه به اهمیت رشته‌های علوم پزشکی عدم رعایت این حد نصاب‌ها و بی‌توجهی به دانش متقاضیان این آزمون می‌تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند.

وی در عین حال از تهیه نامه‌ای به وزیر بهداشت دراین باره خبر داد و گفت: در این نامه به فاصله سطح دانش قبول نشدگان این آزمون با حد نصاب‌های مورد نیاز قبولی اشاره شده است.

به گزارش ایسنا پس از اعلام نتایج آزمون پره انترنی و علوم پایه که در ۱۵ اسفند سال گذشته برگزار شد، عده ای از داوطلبان با اشاره به مشکلات این آزمون ازجمله دوگزینه‌ای بودن پاسخ برخی از تست‌ها به نتایج این آزمون اعتراض کردند و خواستار رسیدگی مسئولان وزارت بهداشت به این اعتراض‌ها شدند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم