نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

پاسخ سرپرست دانشگاه هنر به اظهارات رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح البرز

سرپرست دانشگاه هنر در پاسخ به اظهارات ترکی، رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان البرز مبنی بر شکایت از رییس دانشگاه هنر جوابیه صادر کرد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درمتن جوابیه غلامرضا اکرمی سرپرست دانشگاه هنر که برای ایسنا ارسال شده آمده است:

« ۱- برخلاف ادعای ایشان، دانشگاه هنر، بازداشت کارکنان خود را به آن سازمان نسبت نداده، بلکه دادسرای عمومی کرج را مرجع تصمیم‌گیری در این مورد معرفی کرده است و شش هزار متر مربع اراضی مورد ادعا هم به هیچ وجه در مجاورت اراضی این دانشگاه نیست و قطعا بخشی از اراضی واگذاری و مورد تصرف دانشگاه هنر است.

۲- اظهارات مشارالیه بر اینکه اراضی مورد ادعا شش هزار متر مربع و سایر اراضی (که از آنها به عنوان اراضی واگذاری به دیگران یاد کرده‌اند) بسیار زیاد است و مقایسه قلت و کثرت اراضی نمی‌تواند موجد حق برای سازمان متبوع ایشان و نافی حقوق حقه این دانشگاه نسبت به شش هزار متر مربع مزبور باشد.

۳- طبق اسناد رسمی و نقشه‌های موجود، شش هزار متر مربع اراضی مورد ادعا بخشی از کل اراضی ملی می‌باشد که قانونا و براساس تصمیمات مقامات دولت وقت با تنظیم صورت‌مجلس در ۱۳۵۴٫۰۳٫۴(حدود ۴۰ سال پیش از این) توسط سرجنگلداری استان تهران به نمایندگان دانشگاه فارابی (هنرفعلی) واگذار و تحویل گردیده و متعاقبا در سال ۱۳۷۰ (۲۳ سال قبل) اداره کل زمین شهری استان تهران واگذاری و تصرفات این دانشگاه نسبت به آن اراضی را با انعقاد قرارداد در۱۳۷۰٫۰۷٫۱۳ تایید و تنفیذ کرده است و تاکنون اراضی مزبور و اعیانی احداثی بر آن در تصرف دانشگاه است.

۴- طبق قوانین تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، محاسبات عمومی و آیین‌نامه اموال دولتی، کلیه اراضی واگذاری متعلق به دولت می‌باشد و دانشگاه هنر هم موسسه دولتی در اختیار دارند و حافظ و حارس اراضی مزبور و مامور گماردن نگهبان برای حفظ و حراست آن است و در صورتی که از اموال مذکور برای ادامه عملیات طرح رفع نیاز شود، واگذاری آن با مصوبه هیات محترم وزیران که پیش‌نویس آن متضمن موافقت بالاترین مقام اجرایی موسسه می‌باشد امکان دارد و چون اجرای عملیات طرح در اراضی موصوف ادامه دارد، بنابراین واگذار آن ممنوع است.

۵- در مورد سوال رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان البرز بدین مضمون عرض من این است که چه عمل خلاف قانونی انجام شده است، نکات زیر قابل ذکر است:

اولا- پس از واگذاری اراضی سمت اداره راه و شهرسازی زایل و قانونا و مثل سابق دولت مالک اراضی و این دانشگاه دستگاه بهره‌بردار شده است و اداره مزبور نمی‌تواند نسبت به اراضی مداخله کند.

ثانیا – چنانچه اداره راه و شهرسازی استان البرز در قرارداد واجد سمت باشد، طبق مواد ۱۰، ۱۸۳ و ۲۱۹ قانون مدنی، قراردادها و عقودی که طبق قانون منعقد می‌شود لازم الاتباع است و یکی از طرفین به تنهایی نمی‌تواند آن را متزلزل و منحل سازد. بنابراین اداره راه و شهرسازی استان البرز به جهت مذکور در قسمت اول این بند از نامه و هم با وجود آگاهی کامل از قرارداد واگذاری و تصرفات این دانشگاه به هیچ وجه قانونا حق و اختیار نداشته است نسبت به اراضی واگذار شده که ۴۰ سال متوالی در تصرف این دانشگاه است و وزارت راه و شهرسازی و ادارات متبوعه آن هرگز آن را در اختیار و تصرف خود نداشته‌اند به انعقاد قرارداد مبادرت و برخلاف واقعیت و به طور موهوم و صوری و فقط بر روی کاغذ صورت مجلس تحویل و تحول تنظیم کند و اموالی را که در تصرف و اختیار خود نداشته است که به تصرف دیگری دهد.

این دانشگاه در نامه شماره ۳۸۹۹/۱۲ در اول مرداد سال ۹۳ واقعیت امر و تصرفات چند دهه‌ای خود را در این اراضی مورد بحث و چگونگی اقدامات اداره راه و شهرسازی را به اطلاع رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان البرز رسانده است، اما همانطور که در این نامه آن سازمان و اظهارات ایشان در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا آمده است عوامل سازمان مزبور به همراهی نیروهای شرکت پیمانکار به قصد تسطیح اراضی (که این بدون تصرف امکان ندارد) به محل زمین رفته‌اند. بنابراین به بداهت عقل و منطق و اسناد موجود اراضی در تصرف دانشگاه هنر است و هیچ‌گاه از تصرف دانشگاه خارج نشده است و در تصرف هیچ شخص حقیقی یا حقوقی دولتی و ادارات راه و شهرسازی قرار نگرفته است.

بنابراین متصرف دانشگاه است و حفظ حق دفاع از آن رفتار فراقانونی و زورمندانه نیست و آن سازمان است که با اعزام عوامل اجرایی خود و دیگران به اراضی مورد اشاره برای متصرفات این دانشگاه مزاحت و ممانعت از حق ایجاد کرده است.»

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم