نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

وضعیت مطلوب ۸۴ درصد واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد

رئیس مرکز توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از انجام ارزیابی رشته مامایی در حوزه های مختلف آموزشی برای نخستین بار خبر داد و گفت: ۸۴ درصد از واحدهای مجری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در وضعیت مطلوب و نسبتا مطلوب قرار دارند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر جبرائیل نسل سراجی، رئیس مرکز توسعه آموزش پزشکی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی درباره ارزیابی های درونی این مرکز گفت: از زمان ورود به حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، از اهداف این مرکز بررسی آموزشی و ارزیابی گروههای آموزشی مختلف حوزه معاونت پزشکی بود که با توجه به اولویت و تعداد دانشجو در رشته پرستاری و مامایی، ارزیابی های درونی را از این دو رشته آغاز کردیم.

وی با ابراز خرسندی از نتیجه مطلوب این ارزیابی گفت: حدود ۲۲درصد از واحدهای مختلف مامایی دانشگاه آزاد اسلامی وضعیت مطلوب و ۶۳ درصد دارای وضعیت نسبتا مطلوب هستند. همچنین هشت درصد نسبتا نامطلوب و هشت درصد نامطلوب بودند. اگر وضعیت را به دو دسته تقسیم کنیم می توان گفت نزدیک به ۸۴ درصد واحدها دارای وضعیت مطلوب و نسبتا مطلوب و نزدیک به ۱۶ درصد وضعیتشان نسبتا نامطلوب و نامطلوب بوده و این موضوع برای ما شاخص مهمی است چرا که منجر به کسب آمار و اطلاعات دقیقی از واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی شده است.

نسل سراجی این شاخص را بسیار مهم دانست و گفت: این ارزیابی اطلاعات دقیقی را دراختیار دانشگاه قرار می دهد، اطلاعاتی که به صورت تا کنون به شکل دقیق گرد آوری و اعلام نشده بود.

رئیس مرکز توسعه آموزش پزشکی درباره اجرای ارزیابی در رشته های دیگر حوزه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: این ارزیابی در رشته های دندانپزشکی، پزشکی و دوره تحصیلات تکمیلی PhD در دست اقدام است و امیدواریم روزی بتوانیم کلیه رشته های حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی را مورد رصد قرار دهیم.

وی افزود: پس از ارزیابی درونی، ارزیابی بیرونی انجام می شود تا مشخص شود آنچه که در درون می گذرد با واقعیت های که از بیرون مشاهده می شود منطبق هست یا خیر؟ تا راهبردهایمان را مشخص کنیم و اکنون ارزیابی بیرونی از رشته پرستاری در حال اجراست.

به گزارش ایسنا و به نقل از مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، ارزیابی رشته مامایی توسط مرکز توسعه آموزش علوم پزشکی با تشکیل کارگروهی به مدیریت دکتر نسل سراجی، رئیس مرکز توسعه آموزش پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و به دبیری، خانم خالدیان و به اتفاق ۱۰ نفر از همکاران حوزه مامایی دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد.

مدل ارزشیابی توسط کارگروه تهیه و در قالب پرسشنامه مطابق با استانداردهای کشوری اعتبار بخشی انجام یافت. در این اعتباربخشی، حوزه رسالت و اهداف، ساختار سازمانی و مدیریتی، گروههای آموزشی، برنامه های آموزشی، هیات علمی، امکانات رفاهی، دانشجویی، منابع آموزشی، پژوهش، سنجش و ارزشیابی و دانش آموختگان و … در واحدهای مختلف مجری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مورد سنجش قرار گرفتند و در نهایت مشخص شد که امتیاز هر واحد در هر حوزه به چه گونه است. این ارزیابی نزدیک به هشت ماه به طول انجامید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم