نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

وزیر علوم: قرآن کتاب تحرک و تبرک است

دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت: دانشجویان وقتی بر سر سفره قرآن باشند پیام‌هایی را دریافت می‌کنند که آن‌ها را از هیچ کتاب دیگری نمی‌توانند بگیرند. قرآن به کالبد زندگی روح تازه‌ای می‌بخشد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر فرهادی در اختتامیه پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با بیان این‌که «قرآن تنها کتاب تبرک نیست بلکه کتاب تحرک نیز هست» اظهار داشت: انقلابی که توسط قرآن برپا می‌شود انقلابی پرمعناست. انقلابی است در نگاه‌ها و نگرش‌ها؛ چرا که قرآن تحول را در درون انسان‌ها به وجود می‌آورد و این تحول درونی عاملی است برای تحولات بیرونی.

وی افزود: قرآن کتاب هدایت و بیدارکننده است و این کتاب عقلانیت است که می‌خواهد انسان‌ها را به سوی آرمان‌های هستی ببرد و ما برای ارتقای بصیرت باید به قرآن روی آوریم.

وزیر علوم تصریح کرد: دانشجویان وقتی بر سر سفره قرآن باشند پیام‌هایی را دریافت می‌کنند که آن‌ها را از هیچ کتاب دیگری نمی‌توانند بگیرند. قرآن به کالبد زندگی روح تازه‌ای می‌بخشد. امام علی (ع) در حدیثی می‌فرمایند که همنشینی با قرآن یک همنشینی پرکیفیت است. محال است کسی همنشین قرآن باشد و تغییری در احوال خود نبیند.

وی خاطرنشان کرد: انسان‌ها در زندگی نیازمند مهارت هستند. زندگی دانشجویی یکی از مقاطع زندگی است که دارای مولفه‌هایی است و مولفه اصلی و اساسی آن تفکر و دانش اندوزی است. مقامی که قرآن برای کشف علم و دانش قائل است در هیچ جای دیگری وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی افزود: در قرآن خداوند دانایان و نادانان را از یکدیگر جدا می‌کند. دانش از نگاه قرآن بسیار ارزشمند است ولی باید دانش ما براساس تفکر و تعقل باشد. ما باید خود را شاگرد همیشگی قرآن بدانیم. هر معرفتی که از طریق قرآن کسب شود معتبر و ارزشمند است.

دکتر فرهادی در خاتمه گفت: مطابق آیات قرآن انسان‌ها به هرکاری که اشتغال دارند باید در صراط مستقیم قرار داشته باشند و علم آموزان هرگز نباید نسبت به دانش خود مغرور شوند. حضور دانشجویان در این دوره از مسابقات آن هم از ۴۷ کشور جهان نویدبخش این است که پیام قرآن در سطح جهان گسترش یافته و امیدواریم در این ایام مبارک پیام وحدت‌بخش قرآن کریم در سراسر عالم گسترش پیدا کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم