نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

وزیر علوم در مسائل حزبی دخالتی ندارد

رییس مرکز جذب فضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به ارائه گزارش عملکرد مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم در دولت یازدهم پرداخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکترمحمدرضا رضوان‌طلب در ابتدا به سابقه علمی‌اش و فارغ التحصیلی از دانشگاه تهران اشاره کرد و با بیان اینکه عضو هیات علمی دانشکده الهیات دانشگاه تهران است، گفت: در هیچ کدام از مراحل تحصیلی از هیچ رانت و سهمیه‌ای استفاده نکرده‌ام.

وی افزود: قبل از انتخابم به این سمت هیچ آشنایی نزدیکی با دکتر فرجی‌دانا و هیچ ارتباط حزبی با هیچ کدام از احزاب نداشتم و آشنایی من با یکی از اعضا باعث دعوت از من به این سمت شد و هیچ مساله حزبی من را به وزارت علوم دعوت نکرد.

رضوان‌طلب با اشاره به فعالیت‌های دولت در این ۱۲ ماه اظهار کرد: در این ۱۲ ماه که در دولت جدید مشغول به کار شدیم، احساس افتخار و عزت می‌کنیم. وقتی مشاهده می‌کنیم ریاست جمهوری در هر سخنرانی خود عنایت دارند به اینکه نام رهبر را با افتخار ذکر کنند و همه را به ایشان تبعیت دهند. ایشان خوب یافتند که عزت ملت و دولت در گروی این مساله است و اگر کشور به هم ریخته نشده است، جریان مخملی در آن رسوخ نکرده است و دارای امنیت و ثبات است، به دلیل ویژگی حضور رهبری است و رییس جمهور ثابت کرده‌اند که نزد منتقدان و محبین دارای صلاحیت هستند.

رییس مرکز جذب فضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه با تاکید بر اینکه اگراساتیدی اصلاح‌طلب باشند عیبی به شمار نمی‌رود، گفت: اما اگر استادی خود را به بیرون نظام ببرد و اسم خود را اصلاح‌طلب بگذارد، خودش را از چارچوب نظام بیرون کرده است و وجود سلیقه‌های مختلفی که در چارچوب نظام مورد قبول است، سازنده خواهد بود.

رضوان‌طلب با بیان اینکه قوانین در مورد جذب اعضای هیات علمی تغییر نکرده و هیچ اعمال نفوذ خاصی اتخاذ نشده است، افزود: تنها رویکردی که تغییر کرده این است که اگر کسی در درون نظام به هر مسئولی انتقاد کرد، پرونده‌اش کنار گذاشته نخواهد شد و یا رأی دادن به افراد خاصی در دوره‌های گذشته تاثیری در جذبش نخواهد داشت. در دوره‌های قبل یکی از شروط جذب، تلاوت چند آیه از قرآن کریم از سوی متقاضیان جذب هیات علمی بود که ما سنجیدن سواد دینی استادان را تنها از این طریق درست نمی‌دانیم و عقیده داریم سواد دینی اساتید باید از راه‌های دیگری سنجیده شود.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که اساتید خود را از محدوده دین و انقلاب خارج نکنند پذیرفته خواهند شد، اظهار کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری دانشگاه باشگاه سیاسی نیست و هر استادی که رفتارش با این شاخص تطبیق داشت، پذیرفته خواهد شد.

رییس مرکز جذب فضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ۷ ماه فعالیت خود در این سمت، گفت: در این هفت ماه هفته‌ای سه ساعت جلسه معاونین با وزیر علوم تشکیل شد و تاکنون از بین نامه‌هایش وزیر حتی یک بار هم در مورد پذیرش یا عدم پذیرش فردی اظهارنظر نکرد و همواره توصیه وی این بوده است که سعی کنیم حق کسی ضایع نشود و به روی ضوابط و معیارهای علمی دقت کافی به خرج داده شود.

رضوان‌طلب افزود: وزیرعلوم چندین بار در شورای معاونین به صورت مکرر تاکید کردند، فعالیت‌ها طبق ضابطه انجام شود و دنبال این نباشید که کاری را برای حفظ من انجام دهید. ایشان در مسائل حزبی دخالتی ندارند.

ادامه دارد…

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم