نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

وزیر علوم: با هر تخلفی قاطعانه برخورد می‌کنیم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره پرونده بورسیه ۳۰۰۰ دانشجوی دکتری و تخلفات رخ داده گفت: با هر تخلفی قاطعانه برخورد می‌کنیم.

دکتر رضا فرجی دانا در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: لفظ تخلف ۳۰۰۰ تا را نگویید زیرا همه این سه هزار نفر که تخلف نکرده‌اند، بلکه در این تعداد تخلفاتی صورت گرفته که ما با هر تخلفی قاطعانه برخورد می‌کنیم.

دستور جهانگیری برای برخورد با تخلفات

همچنین اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور نیز از وزارت علوم خواست که با جریان سوئی که در این ارتباط به وجود آمده برخورد کند به نحوی که اعتماد به دانشگاه و دانشگاهیان برگردد.

وی با بیان اینکه در این ماجرا تبعیض ناروایی صورت گرفته و این سوءاستفاده از قدرت است، تاکید می‌کند: این اتفاقات و شیوه مخالفت با استعدادهایی است که زحمت می‌کشند تا بتوانند از این فرصت‌ها استفاده کنند.

تخلفات رخ داده در بورسیه دانشجویان دکتری از زبان معاون وزیرعلوم

به گزارش ایسنا، معاون وزیرعلوم و رییس سازمان امور دانشجویان روز چهارم خرداد ماه در یک نشست خبری از پاره‌ای از تخلفاتی که در دولت دهم زیر عنوان بورسیه کردن در دانشگاه‌های داخل کشور رخ داده، پرده برداشته و اعلام کرده بود:‌” از سال ۸۸ تا ۹۲، ۱۸۸۴ مورد تبدیل بورس خارج به داخل شدند از این تعداد ۲۲۸ نفر معدل کارشناسی زیر ۱۴ داشتند که هفت نفر آنها معدل زیر ۱۲، ۷۰ نفر معدل ۱۲ تا ۱۳، و ۱۵۱ نفر معدل ۱۳ تا ۱۴ را دارا بوده‌اند. معدل کارشناسی ارشد ۳۰۵ نفر از تبدیل به داخل کنندگان زیر ۱۶ بوده است که از این تعداد ۴ نفر معدل زیر ۱۴، ۵۴ نفر معدل ۱۴ تا ۱۵ و ۲۴۷ نفر معدل ۱۵ تا ۱۶ داشتند. همچنین در پرونده ۲۳۵ نفر از این افراد نیز معدلشان اعلام نشده که البته این موضوع در حال بررسی است.

دراین دستورالعمل حداکثر سن برای استفاده از این امتیاز ۳۳ سال پیش بینی شده بود که ۳۲۵ نفر فاقد شرط سنی بودند و ۱۸۳ نفرهم در پرونده خود سند محضری برای تعهد خدمت نسپرده‌اند.”

در پی این اتفاق جامعه دانشگاهی کشور از دولت، مجلس و دستگاه قضا درخواست کرد با ورود و بررسی این پرونده با عاملان آن برخورد شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم