www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

وزیر بهداشت ضوابط استخدام گروه پرستاری در دانشگاه‌ها را ابلاغ کرد

دکتر سید حسن هاشمی قاضی زاده وزیر بهداشت، در نامه‌ای ضوابط استخدام و بکارگیری نیروی انسانی در رشته شغلی گروه پرستاری را به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ کرد.

به گزارش سرویسی «دانشگاهی» ایسنا ، دکتر سید حسن هاشمی، در نامه‌ای خطاب به روسا، سرپرست‌های دانشگاه‌ها، دانشکده‌های علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی و رئیس مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب شهید رجایی، با توجه به درخواست برخی از دانشگاه‌ها مبنی بر بکارگیری نیروی انسانی در رشته شغلی گروه پرستاری (شامل مشاغل پرستاری، اتاق عمل، هوشبری و بهیار) جهت ارائه خدمت بهتر به مردم در بیمارستانها در راستای اجرای طرح تحول سلامت ضوابط استخدام گروه پرستاری را ابلاغ کرد.

گفتنی است، براساس این ابلاغ، بکارگیری نیروی جدید در مشاغل چهارگانه ذکر شده صرفاً از محل اعتبارات ابلاغی بسته هتلینگ طرح تحول سلامت مجاز است و هر گونه پرداخت از محل درآمد عمومی یا درآمد اختصاصی بدین منظور ممنوع است.

لازم به ذکر است، براساس بند ۲ این ابلاغیه، اعتبارات ابلاغی برنامه ارتقاء هتلینگ طرح تحول سلامت (شامل اعتبارات کمک به نوسازی هتلینگ و پرداخت مابه التفاوت تعرفه هتلینگ تا قیمت تمام شده) به هر بیمارستان شامل اقدامات اصلاحی فیزیکی و تجهیزاتی مرتبط با هتلینگ و نیز مربوط به تأمین نیروی انسانی مورد نیاز است و به رئیس هر بیمارستان در چارچوب تأمین حداقل استاندارد مورد تأیید تیم های ارزیاب ستاد کشوری تحول سلامت، تفویض اختیار می شود که با توجه به اولویت‌های خاص هر بیمارستان همزمان با اقدامات اصلاحی فیزیکی و تجهیزات مرتبط با هتلینگ اقدام به تأمین نیروی انسانی گروه پرستاری کنند.

در بخش دیگر این ابلاغیه آمده است که ضروری است مسئولان هر بیمارستان با توجه به اعتبارات ابلاغی سال ۹۳، مذکور در بند ۲، اقدامات لازم برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز از تاریخ اول تیرماه تا آخر سال را انجام داده و از طریق دانشگاه مربوطه به معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت متبوع اعلام کنند. همچنین بر اساس بند ۴ این ابلاغیه، نحوه بکارگیری نیروی انسانی مطابق با تبصره ۵ ماده ۳۱ آئین‌نامه اداری استخدامی اعضاء غیر هیات‌علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی (تبصره ۳ ماده ۲ سابق) است و به دانشگاه‌ها اجازه داده می‌شود از طریق آگهی محلی نسبت به جذب نیروی‌های کارآمد در فضای رقابتی اقدام کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم