نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

وزیر بهداشت: دانشگاه خانه‌ای است که هیچگاه از یاد مستاجرانش نمی‌رود

وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشگاه خانه‌ای است که هیچگاه از یاد مستاجرانش نخواهد رفت و برگشتن به دانشگاه برای همه افراد از جمله روحانی که دانشجوی دیروز و رئیس جمهور امروز هستند، غنیمت است.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» ایسنا، سید حسن قاضی زاده هاشمی در مراسم نمادین آیین بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ضمن تبریک به دانشگاهیان برای آغاز سال تحصیلی جدید گفت: ورود دانشگاهیان به نهاد دانشگاه را گرامی می‌دارم و آرزو می‌کنم سال تحصیلی جدید به توسعه گفتمان امید و تدبیر در جامعه ایران منجر شود.

وی با تاکید بر اینکه علم و جوانی دو سرمایه زندگی بشر هستند اظهار کرد: دانشگاه با این پشتوانه پیشگامی خود را ثابت کرده است. اگر دانشجویان اراده‌ای نداشتند جهان امروز شگفت انگیز نبود.

وزیر بهداشت با اشاره به انتخاباتی که در ۲۴ خرداد سال ۹۲ اتفاق افتاد گفت: گفتمانی که در انتخابات ۲۴ خرداد رخ داد از دو منظر با دانشگاه ارتباط مستقیم دارد. منظر اول «امید» است. دانشگاه محیط نشاط در جامعه است.

هاشمی ادامه داد: منظر دوم این است که «جاده عقلانیت» از مسیر حوزه و دانشگاه می‌گذرد و هیچ گفتمانی بدون پیوند با دانشگاه نهادینه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در تفکر دانشگاه آنکه بهتر می‌اندیشد جایگاه بالاتری دارد اظهار کرد: هر کسی که صاحب حرف علمی است دارای ارزش و جایگاهی بالاتر است. در محیط دانشگاه به پیشکسوتان احترام گذاشته می‌شود اما جلوی بلوغ گرفته نمی‌شود. برنده ترین سلاح جهان “علم” است و دانشگاه بهترین فرصت زندگی را برای فراگیری علم فراهم می‌کند.

وزیر بهداشت در ادامه تاکید کرد: دانشجویان باید سستی و ناامیدی را برای رسیدن به هدف از میدان زندگی خود بیرون کنند و آرزوی ما این است که از دانشجویان نقش ماندگاری برای ایران باقی بماند.

هاشمی با تاکید بر اینکه گفتمان اعتدال و تدبیر به دانشگاه تعلق دارد، گفت: افراطی گری در محیط‌های علمی جایگاهی ندارد. دانشجویان باید در هر راهی که انتخاب می‌کنند امیدوارانه و مومنانه گام بردارند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم