نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

وزیر بهداشت: تنها راه نجات کشور دستیابی به علم است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: کشور یک راه نجات بیشتر ندارد و آن دستیابی به علم است که مهمترین ثروت است.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه همدان، دکتر سیدحسن هاشمی در آیین افتتاحیه دانشکده داروسازی و خوابگاه ۴۰۰ نفره ریحانه دانشگاه علوم پزشکی همدان، با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر، روز ایثار و مقاومت، خطاب به دانشجویان، اظهارکرد: کاش شادی مردم ایران را در آن زمان می دیدید! واقعا یک جشن ملی بود و امیدوارم جشن‌های ملی همچنان در تاریخ این ملت تکرار شود و در سال ۶۱ باقی نمانیم.

وی ادامه داد: اگر عزم ملی، اراده ملی، همدلی و همبستگی داشته باشیم و تمام هدفمان تلاش در جهت ارتقاء و منافع ملی کشور باشد به طور حتم خرمشهرهای زیادی آزاد خواهد شد، به طوریکه بخشی از آن گرفتاریهای روزمره‌ای است که همه جامعه با آن دست به گریبان هستند.

هاشمی تصریح کرد: امیدوارم عظمتی که در وجود جوانان آن روز بود که کم سن تر از شما بودند وجود داشته باشد و منجر به حماسه آفرینی شود و صلابت موجود در آنان با سرمایه اصلی ایمان، در نسل امروز نیز جاری و سازی باشد و در بین مسئولان، سیاست گذاران، سیاست مداران و جریانهای سیاسی تسری یابد.

به گفته وزیر بهداشت، مهمترین سرمایه شهدا عدم خودخواهی بود به طوریکه از خود گذشتند و به عهد خود با خدا صادق و مستدام بودند.

وی در ادامه خطاب به دانشجویان دانشکده داروسازی گفت: شما در دانشگاهی تدریس می کنید که بسیار با ارزش است، در شهری زندگی می‌کنید که تاریخ پر ارزش کشور است و در رشته‌ای تحصیل می‌کنید که به طور حتم می‌توانید منشاء اثر برای هموطنان باشید.

وزیر بهداشت تاکید کرد: به طور حتم افرادی از این دانشکده که توانمند علمی باشند، خریدار خواهد داشت. بنابراین می‌توانید کشور را حداقل در رشته خود از وابستگی نجات دهید، چرا که اساتید شما در حوزه‌های مختلف و در زمینه‌های علمی غرورآفرین هستند و پیشرفت‌های بسیار شایانی ایجاد شده است.

وی در پایان ابرازامیدواری کرد: مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی دانشجویان دانشکده داروسازی با درایت و پیگیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی حل خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم