نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

وزارت علوم در پرونده بورسیه‌ها منصفانه عمل کرده است

یکی از اساتید دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه وزارت علوم در مورد پرونده بورسیه‌های غیرقانونی منصفانه عمل کرده است، گفت: اگر وزارت علوم بورسیه‌ها را منصفانه ارزیابی نمی‌کرد باید فاتحه حذف ۳۰۰۰ نفر خوانده می‌شد.

دکتر محمد زاهدی اصل در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: لغو بورسیه ۸۴۰ نفر نشان می‌دهد که مسئله به صورت کامل بررسی شده و بورسیه افرادی که واجد شرایط نبودند باطل شده است.

وی با بیان اینکه ملغی شدن بورسیه‌ها کافی نیست، اظهار کرد: به نظر من صرف ملغی شدن بورسیه‌ها کافی نیست بلکه باید دانشجوی دکترا شدن این افراد هم ملغی شود. زیرا آنها شایستگی دانشجوی دکترا بودن را ندارند و ممکن است در آینده بدون داشتن شرایط مدرک دکترای خود را اخذ کرده و از مدرک خود برای حضور دوباره در وزارت علوم استفاده کنند.

استاد دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه از ارکان مختلف کشور انتظار می‌رود در برخورد با متخلفان قاطعیت و صداقت داشته باشند، افزود: از این افراد می‌خواهیم صادقانه عمل کرده و در برخورد با متخلفان تحت تاثیر جناح‌ها و شخصیت‌ها قرار نگرفته و دانشگاه‌ها را از حضور هرگونه شائبه‌ای پاک کنند.

زاهدی اصل ادامه داد: همانطور که امام بارها تاکید کردند اگر دانشگاه اصلاح شود جامعه اصلاح شده و اگر دانشگاه خراب باشد جامعه خراب است. دانشگاه یک گروه مرجع برای کلیت جامعه است و فعالیت‌ها، مراکز علمی و گزینش دانشجو و اساتید آن باید بر اساس ضوابط و قوانین صورت گرفته تا آثار خوبی در جامعه داشته باشد.

وی در ادامه در مورد نحوه پذیرش مربیان توسط هیئت امنای هر دانشگاه اظهار کرد: یکی از مسائلی که همیشه بر آن تاکید داشتیم استقلال دانشگاه بوده و دانشگاه مستقل هم دارای هیئت امنای مستقل است. اگر هیئت امنا در مجموع به این نتیجه برسد که باید جذب هیئت علمی و مربی را داشته باشد باید ضوابط و چارچوبی که شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم تعین کرده است را در نظر بگیرد و از بروز برخی سوء استفاده‌ها جلوگیری کند.

استاد دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه گام دوم بعد از انتشار این اطلاعیه، عمل کردن به آن است، افزود: از نهادهایی که مسئولیت دارند انتظار می‌رود به مسئولیت خود در مورد اجرای این اطلاعیه عمل کنند. بحث این است که ما علت‌ها را رها کرده و به معلول‌ها می پردازیم.افرادی که بورسیه غیر قانونی شده‌اند معلول بودند اما افرادی که عامل اصلی ماجرای این پرونده هستند، رها شده‌اند.

زاهدی اصل ادامه داد: باید بررسی شود چه کسی این مشغولیت را برای دولت درست کرده است که دولت یازدهم مجبور شده وقت و انرژی خود را صرف این امر کند و مورد اتهام واقع شود. مردم و دانشگاهیان از دست اندرکاران این انتظار را دارند که با قاطعیت و شفافیت عمل کند.

وی تاکید کرد: به مجازات رسیدن و بازخواست شدن مدیران ارشد جامعه در قبال تخلفی که انجام داده‌اند باعث امیدواری مردم به قانونمند بودن جامعه می‌شود. باید رئیس جمهور و وزیر علوم سابق و یا هر مسئول دیگری که در اجرای این پرونده‌ها نقش داشته‌اند پاسخگو باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم