نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ورود علم به جامعه باید متناسب با نیازهای کشور تقویت شود

سرپرست دانشگاه تهران گفت: ورود علم به صحنه جامعه متناسب با نیازهای کشور باید تقویت شود. لذا آن فعالیت‌هایی را که در گذشته داشته‌ایم، ادامه می‌دهیم و ان شاء الله حوزه‌های دیگر مانند تولید فناوری را نیز تقویت خواهیم کرد.

محمود نیلی احمدآبادی در گفت‌و گو با خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، اظهار کرد: حل مسایل کشور و تولید فناوری مستقل از موضوع تولید مقاله نیست و این دو با همدیگر منافات ندارند.

وی با بیان اینکه پایه اصلی فناوری تولید دانش است لذا تولید دانش همچنان به قوت خود باقی است، افزود: در مقایسه به تولید مقالات در دانشگاه‌ها، کمتر به حوزه فناوری ورود شده گرچه در دانشگاه تهران در حوزه تولید فناوری نیز فعالیت‌های بسیاری انجام شده است.

سرپرست دانشگاه تهران اضافه کرد: ورود علم به صحنه جامعه متناسب با نیازهای کشور باید تقویت شود. لذا آن فعالیت‌هایی را که در گذشته داشته‌ایم، ادامه می‌دهیم و ان شاء الله حوزه‌های دیگر مانند تولید فناوری را نیز تقویت خواهیم کرد.

نیلی احمد آبادی در خصوص مواجهه کشور با بحران آب و اقدامات علمی دانشگاه‌ها در این زمینه خاطر نشان کرد: در دانشگاه تهران یک گروه ۱۲۷ نفری از اعضای هیئت علمی دانشگاه تشکیل شده است. این افراد از علوم مهندسی و کشاورزی گرفته تا علوم انسانی، اجتماعی و هنر هستند که در حوزه آب تخصص دارند.

وی ادامه داد: پیشنهادی نیز در مورد مسایل آب و مواجهه با بحران آب به وزارت نیرو داده‌ایم و تفاهم‌نامه‌ای نیز بین دانشگاه تهران و وزارت نیرو امضا شده است. در گذشته نیز فعالیت‌هایی در موسسه آب دانشگاه تهران انجام ‌شده و همچنان ادامه دارد.

سرپرست دانشگاه تهران تصریح کرد: سعی شده تا دانشگاه تهران هماهنگ‌تر و سازمان یافته‌تر با وزارت نیرو همکاری داشته باشد و روند رو به جلویی را پیش بگیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم