نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

ورزش در برنامه‌ دانشگاه‌ها جایی ندارد

دانشگاه جایگاه تربیت نیروی انسانی متخصص است و ما با توجه به اینکه جمعیتی که با آن مواجه‌ایم، دانشجو هستند و پس از مدتی نیز فارغ‌التحصیل می‌شوند، لذا ورزش به حاشیه رفته و تربیت بدنی برای آنها صرفا به گذراندن چند واحد درسی تبدیل شده است.

دکتر محمدرضا یوسفی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ایلام در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا- منطقه ایلام با بیان این مطلب اظهار کرد: متولی ورزش در استان نباید به تنهایی اداره کل ورزش و جوانان باشد، بلکه سایر ادارات و از همه مهم‌تر آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها نیز باید بیش از پیش دخیل شوند‌.

وی با بیان اینکه خوشبختانه اخیرا در چارت دانشگاه آزاد حوزه ورزش به معاونت تربیت‌بدنی تبدیل شده و در بحث همگانی و قهرمانی نیز در حال پیگیری و برنامه‌ریزی هستیم، گفت: سلامت یک جامعه در گرو سلامت تک تک افراد آن جامعه است که از طریق ورزش محقق می‌شود.

یوسفی ادامه داد: حضور مقطعی دانشجویان در دانشگاه و همیشگی نبودن حضور آنها اجازه سرمایه‌گذاری بلند مدت را به ما نداده و ما به عنوان متولیان ورزش در دانشگاه‌ها باید بحث ورزش قهرمانی را سازمان‌دهی شده دنبال کنیم، در بعد ورزش همگانی نیز کارهایی از طریق هیئت انجمن‌های ورزشی استان انجام داده‌ایم که کافی نیست.

مدرس تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام، داشتن استراتژی خاصی در ورزش استان را لازم و ضروری دانست و گفت: ما باید جایگاه ورزش خود را در سطح کشور بشناسیم و برای ادامه آن برنامه‌ریزی کنیم که البته نباید برنامه‌ریزی ما رویایی باشد و باید راهکارهایی برای رسیدن به این استراتژی داشته باشیم.

یوسفی با بیان اینکه متاسفانه استراتژی خاصی در اداره ورزش و جوانان استان نیز وجود ندارد، تاکید کرد: به ازای هر دانشجو در دانشگاه آزاد ایلام ۲۵ هزار تومان سرانه ورزشی اختصاص داده شده که در مجموع ۳۰۰ میلیون تومان در سال برای دانشگاه آزاد اعتبار ورزشی اختصاص داده می‌شود .

وی ادامه داد‌: یک درصد بودجه تمام دستگاه‌ها باید صرف ورزش شود، ولی اصلا این مهم محقق نمی‌شود و ما نمی‌دانیم که آیا اداره ورزش و جوانان باید این یک درصد را از ادارات بگیرد یا خود دستگاه‌ها خودشان باید آن اعتبار را صرف ورزش کنند.

این مدرس تربیت بدنی دانشگاه سرانه ورزشی از لحاظ فیزیکی در دانشگاه‌ها را محدود اعلام و بیان کرد: نباید همیشه بگوییم که امکانات نداریم و با آنچه که داریم باید حداکثر استفاده را بکنیم و که اگر درست استفاده کنیم، می‌توانیم به آن نتیجه مطلوب برسیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم