نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

وجود ۹۰ انجمن علمی و ۲۰ کانون فرهنگی فعال در دانشگاه فردوسی مشهد

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی گفت: ایجاد صندوق‌های حمایت از انجمن‌های علمی و کانون‌های فرهنگی، می‌تواند یکی‌ دیگر از فعالیت‌های ارزشمند بنیاد دانشگاهی فردوسی برای حمایت از دانشجویان باشد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، دکتر علی یوسفی در مراسم تجلیل از دانش‌آموختگان برتر و اعضای هیات علمی برجسته دانشگاه فردوسی در سال تحصیلی ۹۳- ۹۴، که در دانشکده علوم این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر دانشگاه فردوسی دارای ۹۰ انجمن علمی و ۲۰ کانون فرهنگی فعال است که حمایت از آن‌ها نتایج ارزنده‌ای خواهد داشت، چرا که دانشجویان بسیاری در دانشگاه فردوسی تحت پوشش این بنیاد و نیازمند خدمات نیکوکارانه هستند.

وی ادامه داد: در کنار دیگر فعالیت‌های این بنیاد، از جمله ایجاد خوابگاه برای دانشجویان، توجه به برگزیدگان و ترغیب آن‌ها به علم و دانش، به ‌خصوص در حوزه حمایت از انجمن‌ها و کانون‌ها، از دیگر اقداماتی است که موجب موفقیت هرچه بیشتر دانشجویان و دانشگاه فردوسی می‌شود.

یوسفی خاطرنشان کرد: بنیاد دانشگاهی فردوسی با اقدامات ارزش‍مند خود در طی این سال‌ها به افتخاری برای دانشگاه فردوسی تبدیل شده‌است که این اقدامات سنجیده و نیکوکارانه سرمشقی برای دیگر دانشگاه‌های کشور است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی تصریح کرد: این فعالیت‌های نیکوکارانه قابل ستایش است؛ اما زمانی‌که همین اقدامات در خدمت علم و آگاهی قرار می‌گیرد، ارزش آن مضاعف می‎شود؛ هنگامی‌که نیکوکاری در خدمت علم و خرد قرار می‌گیرد مزیت‌های بی‎شماری برای جامعه دارد.

یوسفی عنوان کرد: جامعه امروز بیش‌‍تر از هر زمانی به علم و آگهی نیاز دارد و چه خوب است این علم با پشتکار و حمایت‌های بنیاد دانشگاهی فردوسی میسر شده ‌است.

در ادامه این مراسم علی باقرزاده، رییس هیات امنای بنیاد دانشگاهی فردوسی، سخن گفت و افزود: ۱۰ ساله گذشته که بنیاد دانشگاهی فردوسی با همت ریاست وقت دانشگاه فردوسی شروع به کار کرد، بدون هیچ پشتوانه‌ای بود و عده‌ای با اتکا به لطف خداوند و همت خیرین، این بنیاد را ایجاد کردند .

وی ادامه داد: در این مدت کوتاه، این بنیاد با کمک مردم نیک‌اندیش و با نهایت علاقه همراه بود.

رییس هیات امنای بنیاد دانشگاهی فردوسی با بیان اینکه «یکی از دغدغه‌های این بنیاد، اسکان دانشجویانی بود که از شهرهای دیگر در دانشگاه فردوسی به تحصیل مشغول و نیازمند به خوابگاه بودند» اظهار کرد: در آن زمان ضمن بازدیدی که از خوابگاه‌ها به عمل آمد شاهد این موضوع بودیم که نیاز به خوابگاه بسیار زیاد است.

باقرزاده عنوان کرد: اما در حال حاضر با کمک‌های مردمی، مشکل اسکان دانشجویان حل شد و این بنیاد در حدود ۲۰۰۰ تخت برای اسکان دانشجویان فراهم کرده‌است .

وی تصریح کرد: حتی برخی حمایت‌هایی نیز برای دیگر دانشگاه‌ها صورت گرفت و امروزه با الگو قرار دادن دانشگاه فردوسی و این بنیاد، در جهت رسیدن به ایجاد وضعیت مطلوب‌تر برای دانشجویان گام برمی‌دارند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم