نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

وجود ۵۰ رشته در مقطع دکتری دانشگاه لرستان

رئیس دانشگاه لرستان بر سوق دادن پایان نامه‌ها به سمت حل نیازهای جامعه و بر مبنای حل معضلات استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، خسرو عزیزی در مراسم تجلیل از پژوهشگران بر‌تر دانشگاه ضمن تشریح برنامه‌های پیشنهادی این دانشگاه جهت توسعه فعالیت‌های پژوهشی بیان کرد: از جمله برنامه‌هایی که در شورای پژوهشی دانشگاه مورد بحث قرار خواهد گرفت، امتیاز پژوهانه و درصد گرنت است که باید افزایش پیدا کند.

وی افزایش بعد نظارتی و همچنین افزایش ارتباط با جامعه را از دیگر پیشنهادات عنوان کرد و ادامه داد: ایجاد مراکز رشد و شهرک صنعتی در مجاورت دانشگاه از دیگر پیشنهاداتی است که در شورای پژوهش دانشگاه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه لرستان ادامه داد: در کنار دانشگاه صنعتی اصفهان با توجه به وجود شهرک صنعتی دانشجو پس از فارغ‌التحصیلی با مراجعه به این شهرک مشغول به کار می‌شود؛ از این رو دیگر دچار سرگردانی نمی‌شود و از طرفی زمینه برای تبدیل علم به ثروت نیز فراهم می‌شود.

عزیزی سوق دادن پایان نامه‌ها به سمت حل نیازهای جامعه و بر مبنای حل معضلات استان، منطقه و نهایتا حل معضلات ملی را از دیگر اولویت‌های پژوهشی دانشگاه لرستان عنوان کرد.

این مقام مسئول یادآور شد: گسترش خدمات آزمایشگاهی از دیگر برنامه‌هایی است که ان را پیگیری خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آزمایشگاه مرکزی دانشگاه لرستان تنها دارای یک تابلو و چند قلم وسیله است و درآمد آنچنانی ندارد، تاکید کرد: هدفمان ارتقای آزمایشگاه مرکزی و ایجاد یک آزمایشگاه درآمدزا است.

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه در صورت تصویب بودجه پروژه آزمایشگاه مرکزی در دانشگاه تعریف می‌شود، کیفیت خدمات فن آوری اطلاعات را از دیگر برنامه‌های این دانشگاه در راستای کمک به توسعه پژوهش عنوان کرد.

عزیزی گفت: در حال حاضر در هر جلسه‌ای که حاضر می‌شویم با گلایه نسبت به پایین بودن سرعت اینترنت در دانشگاه مواجه می‌شویم؛ با این حال این ضرورت احساس می‌شود که برای افزایش سرعت اینترنت اقدامات لازم صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه لرستان دارای ۵۰ رشته تحصیلی در مقطع دکترا است، تصریح کرد: با این حال ضرورت دارد که برای رفع کندی سرعت اینترنت اقدامات لازم را برنامه‌ریزی کنیم.

رئیس دانشگاه لرستان بر ضرورت ارتقای مجلات این دانشگاه از مجلات علمی ترویجی به علمی پژوهشی تاکید کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم