نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

وجود شهدای گمنام در مراکز علمی، در تزکیه نفس دانشجویان موثر است

اولین سالگرد تدفین شهداء گمنام در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، سردار آجرلودر این مراسم با بیان اینکه هرجا که حضور شهدا در هر جمع منبع خیر و برکت است، افزود: شهدا روشی تربیتی دارند که همان از خودگذشگی و ایثار است.

دکتر مصطفی آجرلو معاون تربیت بدنی سپاه پاسداران گفت: وجود شهدای گمنام در مراکز علمی نظیر دانشگاه‌ها در تزکیه نفس دانشجویان موثر است.

وی ادامه داد: وظیفه دانشگاهیان بخصوص اساتید و دانشجویان، تلاش برای ادامه و استمرار راه شهدا، پاسداری و حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران است.

سردار آجرلو افزود: معتقدم مرکز اسلامی پیامبر اعظم (ص) و مسجد امام علی (ع) واحد علوم و تحقیقات، می تواند به یک پایگاه بین المللی برای جهان اسلام تبدیل شود، بنابراین باید از ظرفیت های این مجموعه بزرگ فرهنگی به بهترین شکل استفاده کرد.

وی به شرایط سیاسی حال حاضر در منطقه اشاره کرد و افزود: امنیت و آرامشی که امروزه در ایران اسلامی وجود دارد به دلیل شاه کلیدی است به نام ولایت فقیه که با رهبری و درایت امام خمینی (ره) در گذشته و مقام معظم رهبری در حال و رشادت و ایثارگری شهدای گرانقدر حاصل شده است.

دکتر آجرلو ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران اولین مرکز حکومت شیعه بعد از ۱۴ قرن است که توانست به تنهایی در مقابل تهاجم و دسیسه های دشمنان چه در هشت سال دفاع مقدس و چه پس از آن، ایستادگی کرده و برنامه آنان را برای ایجاد خاورمیانه جدید برهم زند.

دکتر کرم الله دانشفرد معاون فرهنگی و اجتماعی واحد علوم و تحقیقات نیز در این مراسم گفت: شهدا و بخصوص شهدای گمنام نماد تقید، غیرت دینی و علاقه شدید مردم به فرهنگ ایثار و تداوم راه اولیاءالله هستند وانقلاب اسلامی ایران با رشادت و خون شهدا آغاز شده، به ثمر رسیده و تداوم پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها بخشی از جامعه هستند، ادامه داد: دانشجویان باید در کنار تحصیل علم، در تهذیب نفس نیز کوشا باشند زیرا که تهذیب نفس همان راه و آرمان شهداء و امام شهدا است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم