نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

واگذاری ۱۰ ساله بیمارستان خاتم الانبیاء قشم به دانشگاه آزاد

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی در نشست بررسی راهکارهای ارتقای رشته پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: قرارداد ۱۰ ساله واگذاری این بیمارستان نهایی شده است و واگذاری این بیمارستان بخش قابل توجهی از مشکلات آموزشی ما را حل کرده و بستر مناسبی را برای خدمت به مردم این منطقه مهیا خواهد کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر باقر لاریجانی در نشست بررسی راهکارهای ارتقاء رشته پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی در تشریح برگزاری این نشست گفت: هدف از این نشست بررسی تجربیات و مطرح کردن آنها برای ارائه راهکارهای مطلوب در حوزه پزشکی است.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی افزود: مباحثی مانند اینکه چگونه باید بیمارستان آموزشی اداره شود یا چه اقداماتی در زمینه بین المللی کردن دانشگاه ضروری است و همچنین توسعه رشته های پزشکی و کیفی سازی هر چه بیشتر در این رشته ها از جمله موضوعات مهم این نشست خواهد بود.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: توسعه مقاطع تخصصی و فوق تخصصی در رشته های پزشکی، یکی از ضرورت ها و اولویت های دانشگاه آزاد اسلامی است که برنامه ریزی های منسجمی در این زمینه انجام شده است.

وی با اشاره به بالا بودن هزینه های رشته های پزشکی گفت: بالا بودن هزینه های رشته های پزشکی واقعیتی انکار ناپذیر است و باید در زمینه متعادل سازی درآمدهای دانشکده های پزشکی با هزینه های آن اقدام کنیم.

دکتر باقر لاریجانی ادامه داد: حوزه پزشکی در دو دانشگاه آزاد اسلامی و سراسری به صورت انحصاری ارائه می شود و در دیگر دانشگاه ها این رشته وجود ندارد، بنابراین فرصت بسیار مغتنمی است تا دانشگاه را در این زمینه به برندی معتبر تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون در حدود ۱۵۰ هزار دانشجو در حوزه پزشکی در سراسر کشور در حال تحصیل است، گفت: سهم دانشگاه آزاد اسلامی از این تعداد در حدود ۶۰ هزار نفر است و این دانشگاه ۵/۲۶ درصد رشته های پزشکی را در خود جای داده است که به خوبی نشان دهنده نقش جدی و پرنگ دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پزشکی است.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پزشکی تصریح کرد: هم اکنون ۱۴ واحد دانشگاه آزاد اسلامی رشته های پزشکی را ارائه می دهند که می توانند با تشکیل شبکه قوی و منسجم تحول اساسی در این حوزه ایجاد کنند.

وی به توانمندی واحدهای پزشکی در برخی از نقاط کشور اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال اگر واحد کازرون در برخی موارد مشکلی دارد واحدهای قوی تر مانند تهران، شیراز و یا اصفهان باید در چارچوب یک شبکه درونی به این واحد کمک کنند تا نهادهای متولی به تدریج متوجه این واقعیت شوند که واحدهای پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به طور کلی در دل یک واحد عمل می کنند .

دکتر لاریجانی در ادامه سخنان خود از واگذاری بیمارستان خاتم الانبیا قشم خبر داد و گفت: قرارداد ۱۰ ساله واگذاری این بیمارستان نهایی شده است و واگذاری این بیمارستان بخش قابل توجهی از مشکلات آموزشی ما را حل کرده و بستر مناسبی را برای خدمت به مردم این منطقه مهیا خواهد کرد.

وی تصرح کرد: امیدوارم نتایج جلسه امروز مفید و موثر باشد، انتظار دارم تا هر چه زودتر این نشست برای حوزه دندان پزشکی نیز برگزار شود.

لاریجانی در ادامه از تسریع جذب هیات علمی در حوزه پزشکی خبر داد و گفت: هیات جذب در حوزه پزشکی به خود این حوزه واگذار شده است و این فرصت مناسبی است تا واحدهای پزشکی نیروهای مورد نیاز خود را هر چه سریعتر و حتی با قرارداد یک ساله جذب کنند.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پزشکی با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی نظام سلامت از سوی رهبر معظم انقلاب نیز گفت: در این زمینه اقدامات بسیار خوبی انجام شده است که یکی از فعالیت های مناسب راه اندازی طرح دانشگاه سلامت با حمایت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی است که پایلوت این طرح در واحد تهران اجرا خواهد شد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی تاکید کرد: توجه به اسناد بالادستی کشور در حوزه علوم پزشکی و آموزش عالی مانند نقشه جامع علمی کشور، نقشه تحول نظام سلامت، نقشه توسعه علوم پزشکی یکی از ضرورت ها و اولویت های دانشگاه آزاد اسلامی است.

لاریجانی در پایان اظهار داشت: امیدوارم با تلاش و همت تمامی همکاران به زودی شاهد تبدیل شدن دانشگاه آزاد اسلامی به قطب علمی ملی و منطقه ای باشیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم