نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

واکنش یک استاددانشگاه به استیضاح وزیر علوم:‌ این فرسایش توانمندی‌ها به نفع نظام ومردم نیست

یک عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با ابراز تاسف از طرح مساله استیضاح وزیرعلوم گفت: این استیضاح مبنای علمی، منطقی و اخلاقی ندارد و برخی از نمایندگان مجلس به جای اینکه تسهیلات ایجاد و به دولت کمک کنند، برای دولت مساله‌آفرینی می‌کنند.

محمد زاهدی‌اصل در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: چماقی تحت عنوان فتنه درست کرده و بر سر همه می‌کوبیم. این ظلم به ملت است. کار مجلس باید نمایندگی ملت باشد.

وی با تاکید بر اینکه استیضاح وزیرعلوم کار نادرستی است، اظهارکرد: در شرایط فعلی جامعه که گرفتاری و مشکلات بیداد می‌کند، دولت باید سعی کند گوشه‌ای از خرابی‌های هشت سال گذشته را جبران کند نه اینکه به این مسائل بپردازد.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به ۴۳ سال سابقه علمی‌اش، افزود: من همیشه سعی می‌کنم علمی و منصفانه صحبت کنم و این امرعلمی و منصفانه نیست. این نمایندگان وقت وزیر را از این طریق می‌گیرند و وزیر مجبور است به جای اینکه به امور وزارتخانه بپردازد وقت خود را صرف پاسخگویی به موارد استیضاح کند.

زاهدی‌اصل با بیان اینکه این فرسایش توانمندی‌ها به نفع نظام و مردم نیست، گفت: در حال حاضر برخی از نمایندگان باید به جای اینکه به معضلات زندگی و معیشت مردم، بیکاری جوانان و … فکر کنند، هر روز یک مساله برای دولت ایجاد می‌کنند که مانع کار دولت شود. اما از آنجایی که دولت در راستای اهداف نظام قدم برمی‌دارد، خدا یار و یاورش است و این دوستان به نتیجه نخواهند رسید.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به موضوعات مورد استیضاح درباره مشورتی شدن انتخاب روسای دانشگاه گفت: اگر اعضای علمی صلاحیت انتخاب رییس خود را ندارند، پس چگونه به عنوان نخبه شناخته شده‌اند. در ضمن این فقط مشورت است و انتخاب در نهایت با وزیر است.

زاهدی اصل در خاتمه به سخنان مقام معظم رهبری در جمع اساتید دانشگاه اشاره کرد و افزود: من در آن جلسه حضور داشتم، ایشان در آنجا فرمودند منظور این نیست که دانشگاه نباید سیاسی باشد، بلکه نباید اظهارنظر سیاسی شود، دانشگاه نباید باشگاه سیاسی شود و منظور از باشگاه سیاسی، این است که جناح‌های سیاسی بیرون از دانشگاه، دانشگاه را از جناح اصلی خود خارج کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم