نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

واکنش دبیرکل اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی به افزایش ۲۵درصدی شهریه‌ها

دبیرکل اتحادیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی با اعلام افزایش ۲۵ درصدی شهریه‌های دانشگاه‌های غیر انتفاعی گفت: افزایش شهریه‌های دانشگاه‌های غیر انتفاعی برای تمام ورودی‌ها و در تمام مقاطع تحصیلی از مهرماه ۹۳، ۲۵ درصد در شهریه ثابت و ۲۵ درصد در شهریه متغیر اعمال خواهد شد.

علی آهون‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: اتحادیه در گذشته از وزارت علوم درخواست افزایش حدود ۲۰ درصدی شهریه‌ها را داشته البته برای مقطع کارشناسی ارشد به دلیل بالا بودن هزینه‌های پایان نامه‌ها درخواست بیشتری ارائه شده بود.

وی افزایش ۲۵ درصدی شهریه‌ها را مناسب اعلام کرد و گفت: علیرغم گرانی و افزایش هزینه‌ها، اگر بیشتر از این درخواست افزایش شهریه داشته باشیم مزیت موسسات غیر انتفاعی نسبت به دانشگاه آزاد از بین می‌رود. در حال حاضر دانشگاه آزاد دو برابر موسسات غیر انتفاعی شهریه دریافت می‌کند.

وی با بیان اینکه درخواست اصلی اتحادیه از وزارت علوم پر کردن ظرفیت دانشگاه‌هاست تا بالا بردن شهریه، گفت: دانشگاه پیام نور بر اساس اساسنامه‌اش نباید دانشجوی حضوری بگیرد اما اکنون ۶۰ درصد دانشجویان کنکوری به دانشگاه پیام نور فرستاده می‌شوند و این باعث شده تا ظرفیت موسسات غیر انتفاعی خالی باشد.

آهون منش افزود: امیدواریم با برگزاری جلسات کمیته ساماندهی موسسات غیر انتفاعی به یک نتیجه درستی در این زمینه برسیم البته مجلس شورای اسلامی نیز طرحی را تحت عنوان همین نام دنبال می‌کند که البته در ابتدای راه است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم