www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

واکنش دبیرکل اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی به افزایش ۲۵درصدی شهریه‌ها

دبیرکل اتحادیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی با اعلام افزایش ۲۵ درصدی شهریه‌های دانشگاه‌های غیر انتفاعی گفت: افزایش شهریه‌های دانشگاه‌های غیر انتفاعی برای تمام ورودی‌ها و در تمام مقاطع تحصیلی از مهرماه ۹۳، ۲۵ درصد در شهریه ثابت و ۲۵ درصد در شهریه متغیر اعمال خواهد شد.

علی آهون‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: اتحادیه در گذشته از وزارت علوم درخواست افزایش حدود ۲۰ درصدی شهریه‌ها را داشته البته برای مقطع کارشناسی ارشد به دلیل بالا بودن هزینه‌های پایان نامه‌ها درخواست بیشتری ارائه شده بود.

وی افزایش ۲۵ درصدی شهریه‌ها را مناسب اعلام کرد و گفت: علیرغم گرانی و افزایش هزینه‌ها، اگر بیشتر از این درخواست افزایش شهریه داشته باشیم مزیت موسسات غیر انتفاعی نسبت به دانشگاه آزاد از بین می‌رود. در حال حاضر دانشگاه آزاد دو برابر موسسات غیر انتفاعی شهریه دریافت می‌کند.

وی با بیان اینکه درخواست اصلی اتحادیه از وزارت علوم پر کردن ظرفیت دانشگاه‌هاست تا بالا بردن شهریه، گفت: دانشگاه پیام نور بر اساس اساسنامه‌اش نباید دانشجوی حضوری بگیرد اما اکنون ۶۰ درصد دانشجویان کنکوری به دانشگاه پیام نور فرستاده می‌شوند و این باعث شده تا ظرفیت موسسات غیر انتفاعی خالی باشد.

آهون منش افزود: امیدواریم با برگزاری جلسات کمیته ساماندهی موسسات غیر انتفاعی به یک نتیجه درستی در این زمینه برسیم البته مجلس شورای اسلامی نیز طرحی را تحت عنوان همین نام دنبال می‌کند که البته در ابتدای راه است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم