نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

واکنش دبیرکل اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی به افزایش ۲۵درصدی شهریه‌ها

دبیرکل اتحادیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی با اعلام افزایش ۲۵ درصدی شهریه‌های دانشگاه‌های غیر انتفاعی گفت: افزایش شهریه‌های دانشگاه‌های غیر انتفاعی برای تمام ورودی‌ها و در تمام مقاطع تحصیلی از مهرماه ۹۳، ۲۵ درصد در شهریه ثابت و ۲۵ درصد در شهریه متغیر اعمال خواهد شد.

علی آهون‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: اتحادیه در گذشته از وزارت علوم درخواست افزایش حدود ۲۰ درصدی شهریه‌ها را داشته البته برای مقطع کارشناسی ارشد به دلیل بالا بودن هزینه‌های پایان نامه‌ها درخواست بیشتری ارائه شده بود.

وی افزایش ۲۵ درصدی شهریه‌ها را مناسب اعلام کرد و گفت: علیرغم گرانی و افزایش هزینه‌ها، اگر بیشتر از این درخواست افزایش شهریه داشته باشیم مزیت موسسات غیر انتفاعی نسبت به دانشگاه آزاد از بین می‌رود. در حال حاضر دانشگاه آزاد دو برابر موسسات غیر انتفاعی شهریه دریافت می‌کند.

وی با بیان اینکه درخواست اصلی اتحادیه از وزارت علوم پر کردن ظرفیت دانشگاه‌هاست تا بالا بردن شهریه، گفت: دانشگاه پیام نور بر اساس اساسنامه‌اش نباید دانشجوی حضوری بگیرد اما اکنون ۶۰ درصد دانشجویان کنکوری به دانشگاه پیام نور فرستاده می‌شوند و این باعث شده تا ظرفیت موسسات غیر انتفاعی خالی باشد.

آهون منش افزود: امیدواریم با برگزاری جلسات کمیته ساماندهی موسسات غیر انتفاعی به یک نتیجه درستی در این زمینه برسیم البته مجلس شورای اسلامی نیز طرحی را تحت عنوان همین نام دنبال می‌کند که البته در ابتدای راه است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم