نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

واکنش دانشگاه تهران به توصیه‌نامه فامیل احمدی‌نژاد

عاون آموزشی دانشگاه تهران درباره خبر منتشر شده در برخی منابع درباره نامه وزارت علوم درخصوص پذیرش یکی از بستگان محمود احمدی‌نژاد در بورسیه دکتری این دانشگاه توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: «از نظر ما نامه وزارت علوم ملاک است».

سید مهدی قمصری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به انتشار برخی اخبار درباره نامه وزارت علوم به دانشگاه تهران برای پذیرش یکی از بستگان احمدی‌نژاد در بورسیه دکتری این دانشگاه ضمن ارائه توضیحاتی درباره نحوه ورود به مقطع دکتری در چارچوب‌های وزارت علوم تاکید کرد: «هر کسی ممکن است به عنوان بورس به ما معرفی شود و برای دانشگاه اهمیتی ندارد که این فرد پسرخاله رئیس‌جمهور یا دختر خاله فلان وزیر است و اصلاً دانشگاه از این موضوع بی‌اطلاع است».

قمصری گفت: «دانشجویان دکتری و بورسیه از طریق مسیر کاملاً قانونی وزارت علوم به دانشگاه معرفی می شوند. این افرادی هم که معرفی می‌شوند اصولاً از همان ابتدا دانشجو نخواهند شد چون ما آنها را به گروه‌ها می‌فرستیم و این گروه‌ها آنها را بر اساس سوابق علمی و پژوهشی بررسی می‌کنند. حتی دانشگاه‌ها به تعداد زیادی از آنها ممکن است پذیرش ندهد».

وی درباره نامه‌ای که بر اساس اخبار، وزارت علوم به دانشگاه تهران برای پذیرش یکی از بستگان احمدی‌نژاد نوشته است تاکید کرد: «این یک نامه فرم است که وزارتخانه برای معرفی افراد به دانشگاه‌ها می‌فرستد و به عنوان مثال می‌گوید که صد نفر از داوطلبان معرفی می‌شوند و ما تعدادی از این داوطلبان را بر اساس نظر گروه‌ها پذیرش می‌کنیم و این یک قاعده کلی است. اینکه مبنای وزارت علوم برای معرفی افراد به دانشگاه‌ها چیست خبر نداریم».

معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به download30 میلیون تومانی که در این نامه به آن اشاره شده است تاکید کرد: «شهریه رشته‌های علوم انسانی ۳۰ میلیون تومان و شهریه رشته‌های علوم تجربی در مقطع دکتری ۴۰ میلیون تومان است».

قمصری در پاسخ به سوال مهر که آیا بر اساس اخبار برخی منابع download30 میلیون تومان شهریه تحصیلی این فرد بوده یا پولی بوده است که دانشگاه می‌گیرد تا وی را پذیرش کند، گفت: «دانشجویی هم که رایگان به دانشگاه می‌آید دولت بودجه‌اش را به ما می‌دهد، فرقی نمی‌کند. بنابراین این دانشجو چون مازاد بر ظرفیت روزانه که در اعتبار سالانه دانشگاه می‌آید و در راستای افزایش ظرفیت دانشگاه‌ها از سوی وزارت علوم معرفی می‌شود پس باید جدا از بودجه رسمی، پول جداگانه بدهد. این امر یک قاعده کلی است و وزارتخانه این پول را بعداً به دانشگاه بابت هزینه‌های تحصیل این فرد خواهد داد. البته این پول یک جا داده نمی‌شود بلکه در طول ترم تحصیلی پرداخت می‌شود».

معاون دانشگاه تهران تاکید کرد: «بسیاری از این افرادی که معرفی می‌شوند ممکن است بستگان برخی مسئولان باشند اما از نظر ما تمام معرفی‌شدگان یکسان هستند».

قمصری در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مهر درباره اینکه آیا سفارشی و توصیه‌ای درباره فرد مذکور که برخی منابع از آن به عنوان یکی از بستگان احمدی‌نژاد نام می‌برند صورت گرفته یا خیر؟ گفت: «از نظر ما نامه وزارت علوم ملاک است و قبل از آن، چه گذشته است ما اطلاعی نداریم».

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم