نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

وام‌های کم بهره دانشگاه آزاد درخدمت طرح‌های پژوهشی عرصه صنعت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هر فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی که بتواند طرح پژوهشی خود را در عرصه صنعت به ثروت تبدیل کند می تواند از وام های کم بهره دانشگاه آزاد بهره برداری کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران ،حمید میرزاده امروز یکم آذرماه ۹۳ در نشستی که با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دانشگاه آزاد ساری برگزار شد، گفت: اگر قرار است در سال ۱۴۰۴ پنجاه درصد اقتصاد ایران بر عهده اقتصاد دانش بنیان باشد بنابراین دانشگاه ها باید برای برآورده کردن این هدف دراولویت قرار گیرند.

وی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان، ارتباط مستقیمی با توسعه کمی و کیفی دانشگاه‌ها دارد، افزود: در ذات تحصیلات تکمیلی شتاب علمی قرار دارد و دانشگاه آزاد اسلامی نیز این مسئله را تشخیص داده و در توسعه تحصیلات تکمیلی و توسعه فرهنگی تلاش دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه کارآفرینی، کیفی سازی، توجه به تحصیلات تکمیلی و اقتصاد دانش‌بنیان از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی است، تصریح کرد: هر فارغ‌التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی که بتواند طرح پژوهشی خود را در عرصه صنعت به ثروت تیدیل کند می تواند از وام های کم بهره دانشگاه آزاد بهره برداری کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی در سطح کشور دارای یک میلیون ظرفیت دارد که ظرفیت نیم میلیون آن خالی است.

میرزاده اظهار کرد: در حال حاضر در دانشگاه آزاد کشور ۱۲۰۰۰ استادیار به بالا و۷۰۰۰ مربی برخوردار است که این مربیان تا سال ۹۶ به جمعیت ۱۲۰۰۰ استادیار افزوده می‌شوند. این در حالیست که در سال ۱۳۹۳ در مقطع دکتری ۷۰ رشته اضافه شد.

وی در پایان هدف دانشگاه آزاد را توسعه علمی دانست و با گله‌مندی از برخی نمایندگان مجلس گفت: توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد بحث کیفی سازی است و من از نمایندگان مجلس تعجب می‌کنم که در کشوری که ۱۰ هزار بیسواد وجود دارد با رشد و توسعه تحصیلات تکمیلی مخالفت می‌کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم