نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

وام‌های دانشجویی انگلیس هم پاسخگوی نیازهای اولیه دانشجویان نیستند

با توجه به هزینه‌های بالای زندگی و اسکان در انگلیس، وام‌های دانشجویی پاسخگوی نیازهای دانشجویان در این کشور نیستند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هزینه‌های بالای زندگی دانشجویی در انگلیس حتی با حداکثر میزان وام‌های دانشجویی نیز قابل جبران نیست و برخلاف وام‌های شهریه‌ای، وام‌هایی که برای سایر هزینه‌های دانشجویی به جز شهریه ارائه می‌شوند متناسب با نیازهای زندگی دانشجویی نیستند و به جای اینکه با هزینه‌ها هماهنگ شوند بر اساس درآمد خانواده‌های این دانشجویان تنظیم شده‌اند.

بنابر اعلام مؤسسه‌ خیریه «مانی چریتی»، خانواده‌هایی که درآمد کمی دارند و کمک بسیاری از این مؤسسه را دریافت می‌کنند همچنان نیازمند حمایت‌های بیشتری برای هزینه‌های تحصیل فرزندانشان در دانشگاه‌های انگلیس هستند. بنابر این گزارش، حتی دانشجویان خانواده‌های کم‌درآمد که ظاهرا بالاترین میزان این وام‌ها را دریافت می‌کنند همچنان در تامین هزینه‌های خود با کمبودهای مالی مواجه هستند و این وام‌ها، کفاف مخارج سنگین زندگی دانشجویی را نمی‌دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، در لندن تنها ۵۸ درصد از دانشگاه‌ها، خوابگاه‌هایی را با قیمت پایین در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند که البته این دانشجویان حتما باید انگلیسی‌الاصل باشند. این امکان برای دانشجویان اسکاتلندی تنها ۲۱ درصد است و بیش از ۲۵ درصد دانشگاه‌ها هیچ‌گونه کمکی در خصوص سکونت دانشجویان ارائه نمی‌کنند.

بسیاری از دانشجویان با توجه به این هزینه‌ها بیش از نیمی از وام‌های خود را برای سکونتشان هزینه می‌کنند و این موضوع موجب وابستگی مالی آنها به والدین و یا انجام کارهای نیمه وقت یا پاره‌وقت دانشجویان برای تامین بخشی از هزینه‌های زندگی‌شان می‌شود. این مؤسسه خیریه برای کاهش این فشارها بر دانشجویان انگلیسی خواستار کمک‌های ماهانه به جای کمک‌های ترمی برای تامین هزینه‌های اسکان شده‌اند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم