نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

واحدهای دانشگاهی باید ۱۶ درصد درآمد خود را ازمنابع غیر شهریه‌ای تامین کنند

مدیرکل دفتر طرح و برنامه دانشگاه آزاداسلامی گفت: واحدهای دانشگاه آزاد باید ۱۶ درصد درآمد خود را ازمنابع غیر شهریه ای تامین کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر حسین بدیعی در جمع مدیران و کارشناسان دانشگاه های آزاداسلامی استانهای کرمانشاه و ایلام، اظهارکرد: سیاستهای کلان دانشگاه آزاداسلامی در خصوص کاهش وابستگی واحدها به شهریه دانشجویی، ایجاب می کند تا در بودجه سال ۹۴ واحدها و مراکز دانشگاهی ۱۶ درصد از درآمدهای خود را از منابع غیر شهریه و خارج ازدانشگاه تامین کنند.

مدیرکل دفتر طرح و برنامه دانشگاه آزاداسلامی افزود: رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص مصرف بودجه های پژوهشی تاکید بر تقاضا محوری است، بنابراین واحدها و مراکز دانشگاهی باید در مورد صرف بودجه های پژوهشی در اموری که جنبه کاربردی دارند، فعالیت کنند.

بدیعی به پیش بینی بودجه سال ۹۴ اشاره کرد و افزود: جذب حداکثری بودجه پژوهشی واحدها و مراکز دانشگاهی، همچنین توجه به کیفیت بخشی و اثرگذاری فعالیت های مختلف پژوهشی از اولویت های مهم است.

وی توسعه اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری شایسته در این راستا، توجه به برنامه های راهبردی واحدها و مراکز دانشگاهی در پیش بینی بودجه با رعایت چارچوب و قوانین مربوطه، پرهیز از هزینه های غیر متعارف و تکمیل پروژه های نیمه کاره عمرانی با هماهنگی معاونت عمرانی دانشگاه آزاداسلامی را از اولویتهای مهم کاری دانشگاه ها عنوان کرد.

حمید نقشبندی مدیر دفتر طرح و برنامه و بودجه دانشگاه آزاداسلامی واحد کرمانشاه نیز گفت: این دانشگاه طی سالهای ۹۲-۹۱ توانسته ۱۰۰ درصد بودجه پژوهشی را جذب و در راستای فعالیتهای مختلف پژوهشی و تحقیقاتی هزینه کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم