نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

واحدهای دانشگاهی باید ۱۶ درصد درآمد خود را ازمنابع غیر شهریه‌ای تامین کنند

مدیرکل دفتر طرح و برنامه دانشگاه آزاداسلامی گفت: واحدهای دانشگاه آزاد باید ۱۶ درصد درآمد خود را ازمنابع غیر شهریه ای تامین کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر حسین بدیعی در جمع مدیران و کارشناسان دانشگاه های آزاداسلامی استانهای کرمانشاه و ایلام، اظهارکرد: سیاستهای کلان دانشگاه آزاداسلامی در خصوص کاهش وابستگی واحدها به شهریه دانشجویی، ایجاب می کند تا در بودجه سال ۹۴ واحدها و مراکز دانشگاهی ۱۶ درصد از درآمدهای خود را از منابع غیر شهریه و خارج ازدانشگاه تامین کنند.

مدیرکل دفتر طرح و برنامه دانشگاه آزاداسلامی افزود: رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص مصرف بودجه های پژوهشی تاکید بر تقاضا محوری است، بنابراین واحدها و مراکز دانشگاهی باید در مورد صرف بودجه های پژوهشی در اموری که جنبه کاربردی دارند، فعالیت کنند.

بدیعی به پیش بینی بودجه سال ۹۴ اشاره کرد و افزود: جذب حداکثری بودجه پژوهشی واحدها و مراکز دانشگاهی، همچنین توجه به کیفیت بخشی و اثرگذاری فعالیت های مختلف پژوهشی از اولویت های مهم است.

وی توسعه اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری شایسته در این راستا، توجه به برنامه های راهبردی واحدها و مراکز دانشگاهی در پیش بینی بودجه با رعایت چارچوب و قوانین مربوطه، پرهیز از هزینه های غیر متعارف و تکمیل پروژه های نیمه کاره عمرانی با هماهنگی معاونت عمرانی دانشگاه آزاداسلامی را از اولویتهای مهم کاری دانشگاه ها عنوان کرد.

حمید نقشبندی مدیر دفتر طرح و برنامه و بودجه دانشگاه آزاداسلامی واحد کرمانشاه نیز گفت: این دانشگاه طی سالهای ۹۲-۹۱ توانسته ۱۰۰ درصد بودجه پژوهشی را جذب و در راستای فعالیتهای مختلف پژوهشی و تحقیقاتی هزینه کند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم