نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

واحدهای دانشگاهی باید ۱۶ درصد درآمد خود را ازمنابع غیر شهریه‌ای تامین کنند

مدیرکل دفتر طرح و برنامه دانشگاه آزاداسلامی گفت: واحدهای دانشگاه آزاد باید ۱۶ درصد درآمد خود را ازمنابع غیر شهریه ای تامین کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر حسین بدیعی در جمع مدیران و کارشناسان دانشگاه های آزاداسلامی استانهای کرمانشاه و ایلام، اظهارکرد: سیاستهای کلان دانشگاه آزاداسلامی در خصوص کاهش وابستگی واحدها به شهریه دانشجویی، ایجاب می کند تا در بودجه سال ۹۴ واحدها و مراکز دانشگاهی ۱۶ درصد از درآمدهای خود را از منابع غیر شهریه و خارج ازدانشگاه تامین کنند.

مدیرکل دفتر طرح و برنامه دانشگاه آزاداسلامی افزود: رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص مصرف بودجه های پژوهشی تاکید بر تقاضا محوری است، بنابراین واحدها و مراکز دانشگاهی باید در مورد صرف بودجه های پژوهشی در اموری که جنبه کاربردی دارند، فعالیت کنند.

بدیعی به پیش بینی بودجه سال ۹۴ اشاره کرد و افزود: جذب حداکثری بودجه پژوهشی واحدها و مراکز دانشگاهی، همچنین توجه به کیفیت بخشی و اثرگذاری فعالیت های مختلف پژوهشی از اولویت های مهم است.

وی توسعه اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری شایسته در این راستا، توجه به برنامه های راهبردی واحدها و مراکز دانشگاهی در پیش بینی بودجه با رعایت چارچوب و قوانین مربوطه، پرهیز از هزینه های غیر متعارف و تکمیل پروژه های نیمه کاره عمرانی با هماهنگی معاونت عمرانی دانشگاه آزاداسلامی را از اولویتهای مهم کاری دانشگاه ها عنوان کرد.

حمید نقشبندی مدیر دفتر طرح و برنامه و بودجه دانشگاه آزاداسلامی واحد کرمانشاه نیز گفت: این دانشگاه طی سالهای ۹۲-۹۱ توانسته ۱۰۰ درصد بودجه پژوهشی را جذب و در راستای فعالیتهای مختلف پژوهشی و تحقیقاتی هزینه کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم