نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

وابستگی صرف دانشگاه آزاد به شهریه دانشجویی کاهش یابد

اولین جلسه شورای اقتصاد و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه لرستان، حجت‎الاسلام جمالزاده رئیس دانشگاه آزاد لرستان در این جلسه با اشاره به سیاست کلی دانشگاه مبنی بر کاهش وابستگی به شهریه‎های دانشجویی و کسب حداقل ۱۲ درصد درآمدها از روش‌هایی از جمله تأسیس و راه‎اندازی شرکت‎های دانش بنیان، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بودجه دولتی ندارد و از طرفی دیگر در رقابت با سایر دانشگاه‎ها و مؤسسات آموزش عالی در جذب دانشجو قرار دارد.

وی ادامه داد: با عنایت به این مسأله که ممکن است در آینده با کاهش تعداد دانشجو مواجه شویم باید به سمتی حرکت کنیم که حتی‎الامکان وابستگی صرف دانشگاه را به شهریه دانشجویی کاهش دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد لرستان افزود: شورای اقتصاد و سرمایه‎گذاری دانشگاه آزاد لرستان در راستای شناسایی راههای جدید درآمدزایی برای دانشگاه تشکیل شده است و با این حال باید با تشکیل جلسات منظم و برنامه‎ریزی دقیق و هوشمندانه زمینه رسیدن به این هدف را مهیا کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه ظرفیت‎های فعالیت در شهرها متفاوت است؛ بنابراین باید در کنار یک برنامه منسجم و هماهنگ استانی در هر منطقه بر اساس پتانسیل‎های موجود اقدام کرد.

جمالزاده ابراز امیدواری کرد که برپایی این جلسات نتایج و دستاوردهای خوبی داشته باشد و مصوبات آن پس از طرح در کمیسیون دائمی و جلسه هیئت امنا و موافقت سازمان مرکزی به سرانجام برسند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم