نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

هیچ واحدی از دانشگاه آزاد استان یزد تعطیل نمی‎‎شود

رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد با اشاره به بی‎‎مهری‏‏‌های دولت گذشته در قبال دانشگاه‎‎ آزاد اسلامی و متضرر شدن برخی از واحدهای این دانشگاه، اظهار کرد: خوشبختانه با اقدامات و تدابیر صورت گرفته شده، شاهد تعطیلی هیچ کدام از واحدهای دانشگاه آزاد استان نخواهیم بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، “محمدرضا اسلامی” در جمع خبرنگاران در مورد این بی‎‎مهری‎‎ها گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان میراث‏ امام راحل(ره) در دولت گذشته به شدت با نگاه قهرآمیز روبرو شد به طوری که توسعه رشته‎‎های این دانشگاه محدود شد و پذیرش دانشجو را با وجود ظرفیت‎‎های بالای دانشگاه آزاد به دانشگاه‎‎هایی دادند که حتی صندلی برای نشستن نداشتند.

وی با بیان این که واحدهای استانی دانشگاه آزاد همیشه به لحاظ پذیرش دانشجو در صدر واحدهای آموزش عالی قرار دارند، از نزول رتبه واحد یزد در سال گذشته به جایگاه دوم استان به دنبال همین بی‎‎مهری‎‎ها خبر داد.

این مسئول در ادامه ایجاد واحد علوم و تحقیقات را به عنوان تنها روزنه قانونی برای ادامه حیات این دانشگاه در دولت گذشته ذکر کرد و افزود: البته برخی از واحدها نیز به دلیل عدم امکان بهره‎‎برداری از ظرفیت‎‎های خود متضرر شدند ولی به دنبال تشکیل دانشگاه جامع آزاد یزد، از پس واحد یزد کمک دیگر واحدهای استان حتی در مدیدیت درآمد هزینه‎‎ها خواهد بود.

وی با اشاره به ارائه برخی از رشته‎‎های خاص از جمله در مقاطع دکتری به واحدهای تابعه استان در شهرهای یزد، گفت: معتقدیم که اگر خدمات برتری را در استان ارائه دهیم، هیچ دغدغه‎‎ای در مورد تعطیلی واحدها نخواهیم داشت و با اقداماتی که در این باره صورت گرفته نیز هیچ واحدی از دانشگاه ازاد استان تعطیلی نمی‏‏شود.

اسلامی با اشاره به فارغ التحصیلی ۴۰ هزار دانش‏‏آموخته این دانشگاه تاکنون، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۵ هزار و ۷۰۰ دانشجو در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ‌استان یزد تحصیل می‎‎کنند که از این تعداد یک‏‏هزار و ۱۰۰ نفر در رشته‎‎ها پزشکی و پیراپزشکی و بقیه در سایر رشته‌های دانشگاه به تحصیل مشغول هستند.

وی با بیان این که شش هزار و ۵۰۰ دانشجوی این دانشگاه را خواهران و ۹ هزار نفر را برادران تشکیل می‎‎دهند، اظهار کرد: ۷۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه بومی و تنها ۳۰ درصد غیربومی هستند که دانشجویان غیربومی نیز به دلیل مزیت‎‎های رشته‎‎های تحصیلی دانشگاه، آن را انتخاب کرده‎‎اند.

رییس دانشگاه آزاد یزد با اشاره به وجود ۲۳ رشته فعال دکترا در این دانشگاه و افزوده شدن چهار رشته جدید مقطع دکترا در ترم آتی، از جمله این رشته‎‎ها را دکتری ارتباطات، صنایع غذایی، مشاوره و روانشناشی، حقوق، مدیریت رسانه، مدریت دولتی و مدیریت صنعتی، عمران – سازه، علوم اقتصادی و غیره نام برد.

وی با تاکید بر ضرورت مهارت‏‏افزایی در مراکز دانشگاهی، خاطرنشان کرد: دیگر دوره آموزش محوری و پژوهش محوری با پایان رسیده و لازم است که برای مهارت‏‏افزایی دانشجویان برای ورورد به بازار و صنعت تلاش کنیم.

اسلامی با اشاره به پذیرش ۱۰۰ نفر عضو هیات علمی جدید برای دانشگاه واحد یزد در آینده بسیار نزدیک، از افزوده شدن سه دانشکده جدید به چهار دانشکده قبلی دانشگاه و نیز افزایش تعداد مدیر گروه‎‎های اموزشی دانشگاه از ۳۰ به ۷۰ نفر خبر داد.

وی همچنین به آغاز ثبت‌نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد از نهم آذر و ادامه یافتن آن تا پایان ماه جاری اشاره کرد و گفت: ثبت نام آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی از طریق پایگاه الکترونیکی معاونت سنجش و پذیرش با ورود به پایگاه اینترنتی azmoon.org انجام می‏‏شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد در پایان نیز یادآور شد: واجدین شرایط دکترا به دو روش پذیرش می‎‎شوند که یک شیوه به صورت آموزش محور با آزمون و روش دیگر پژوهش محور بدون آزمون که البته با احراز شرایطی امکانپذیراست.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم