نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

هم‌اندیشی مدیران طرح و برنامه دانشگاه‌های غرب و شمال‌غرب کشور در کرمانشاه ‌

‌نشست هم اندیشی مدیران طرح و برنامه دانشگاه های غرب و شمال غرب کشور، با حضور مدیرکل برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر محمدابراهیم اعلمی آل آقا سرپرست دانشگاه رازی در این نشست هم اندیشی در خصوص اهداف اینگونه نشست ها، اظهارکرد: تلاش مضاعف و تاثیرگذار مدیران طرح و برنامه دانشگاه ها در جهت ایجاد ساز وکار مناسب برای رشد آموزش عالی و ارتقا و توسعه کشور از اصلی ترین کارکردهای این بخش از دانشگاه می باشد.

وی افزود: امروزه یکی دیگر از کارکردها و اهداف استراتژیک واحدهای طرح وبرنامه تحقق نقشه راه دانشگاه ها به عنوان موتور توسعه کشور که توسط مقام معظم رهبری تعیین و ابلاغ شده، می باشد.

سرپرست دانشگاه رازی کرمانشاه افزود: اگر بخواهیم به یکی از بازخوردهای اینگونه نشست ها توجه داشته باشیم؛ توجه جدی به شعار اعتدال و عقلانیت است که این شعار را باید سرلوحه کار خود قرار داد و دانشگاه که به عنوان یکی از کانون های اصلی عقلانیت و فکر و اندیشه مطرح است می تواند در این زمینه نقش برجسته ای را ایفا کند.

وی ادامه داد: در این دولت رسالت دانشگاه بیش از گذشته است و ما باید بتوانیم در این مسیر راهکار تاثیرگذاری را ترسیم کنیم و آن حضور موثر دانشگاه در جامعه و ایفای نقش جدی تر در تصمیم سازی‌هاست و تحقق این امر در قالب داشتن یک طرح و برنامه مناسب است و برای گام برداشتن در این مسیر اتخاذ رویکرد دقیق ضرورت دارد.

اعلمی آل آقا تاکیدکرد: امروزه دانشگاه نیاز به این دارد که نقش آفرینی بیشتری در سطح جامعه داشته باشد و غالبا دیده شده بخش عمده ای از تصمیماتی که تاکنون در کشور اتخاذ شده از مسیر کار و فکر دانشگاهی و نتایج تحقیقاتی عبور نکرده که این خسارات عمده ای را به کشور وارد می کند.

وی افزود: بایستی این واقعیت را در جامعه ایجاد کنیم که دانشگاه ها را بیشتر از گذشته باور کنند و اینکه دانشگاه می تواند به نیازهای جامعه پاسخ کارشناسانه دهد و این رسالتی است که به واسطه همین هم اندیشی ها و نشست ها به آن پرداخته می شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم