نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

همکاری دانشگاه زنجان با دانشگاههای چین و ژاپن

رئیس دانشگاه زنجان از جذب سه گرایش در مقطع دکتری خبر داد و افزود: این رشته‎ها شامل اکولوژی گیاهان زراعی و دو رشته ترویج و توسعه کشاورزی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، خلیل جمشیدی در نشست خبری با بیان اینکه دفع فاضلاب شهری یکی از مشکلات بسیار پیچیده‌ای بود که دانشگاه زنجان با آن دست به گریبان بود، گفت: ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای جمع‎آوری فاضلاب و انتقال آن به سیستم آب و فاضلاب استان تأمین اعتبار شده است.

وی ادامه داد: با توجه به پیگیری‏های جدی در این خصوص اعتبار لازم برای حل این معضل تأمین شده است که ۶۰ میلیارد ریال اعتبار آن از سهم اعتبارات ملی مصوب شد و ۱۰ میلیارد ریال نیز از اعتبارات دانشگاه تأمین گردید.

این مسؤل اظهار کرد: از دیگر اقداماتی که در این ۶ ماه انجام شده، اخذ مجوز تقاطع هم‌سطح در جاده قدیم زنجان تبریز است که به سبب حجم مشکلات و خطرات در قسمت شمالی درب دانشگاه با احداث این تقاطع غیرهم‌سطح موافقت شد که در صدد این هستیم که در سال آینده آن را به اتمام برسانیم.

جمشیدی همچنین از مجوز احداث درب دوم دانشگاه زنجان از اتوبان تهران و اتوبان تبریز خبر داد و گفت: این پروژه می‎تواند بسیار مفید باشد که از مزایای این طرح تسهیل در رفت و آمد، کاهش ترافیک درب اصلی، کاهش بار ترافیکی شهر و کاهش خسارات ناشی از دوربرگردان درب اصلی و همچنین صرفه‎جویی در مصرف سوخت می‎تواند باشد.

وی در ادامه با اشاره به اخذ مجوز کلینیک گیاهی دانشگاه، ادامه داد: این کلینیک در راستای بهبود وضعیت اکولوژیک (توسعه انبوه بیولوژیکی) است که سموم و موادشیمیایی و مشکلات درمانی و هزینه‎های سنگینی را که به همشهریان تحمیل کرده بود را بهبود دهد.

جمشیدی با بیان اینکه ارتباط با سایر دانشگاه‎ها و روابط بین‎المللی نقش تأثیرگذاری در روند آموزشی یک دانشگاه دارد، ادامه داد: دانشگاه زنجان هم‌اکنون با دانشگاه چین و ژاپن به برقراری ارتباط و تعامل پرداخته است و همچنین به دنبال آن است تا روابط خود را با دانشگاه‏‎های روسیه آغاز کند.

وی در خصوص برگزاری کرسی‎های آزاداندیشی، خاطرنشان کرد: این اتفاق مهم در دانشگاه‎ها در حال شکل‎گیری است، اما مشکل اساسی در این خصوص تحقق نیافتن این امر تا حدودی در دانشگاه‎ها است که ایجاد بستر مناسب برای برقراری این کرسی‎ها می‎تواند در عملیاتی شدن این پروژه موثر باشد که این امر نیز مستلزم تعامل و همکاری بدنه دانشگاه و نیز خارج از دانشگاه و مسوولان دارد.

جمشیدی در مورد برپایی تشکل سیاسی در دانشگاه‎ها، اظهار کرد: باید نشاط سیاسی به دانشگاه‏ها تزریق شود و با همکاری دانشگاهیان و غیردانشگاهیان این امر محقق یابد و مطمئناً این مجوز از سوی مسوولان دانشگاه‌ها داده خواهد شد.

وی در خصوص مقالات ISI و ISC و رتبه دانشگاه زنجان، تصریح کرد: آمار سال ۹۲ نشان می‎دهد که تعداد مقالات معتبر علمی دانشگاه و هیئت علمی دانشگاه‎ها ۳۵۰ مقاله است که تا بهمن ۹۳ رتبه دانشگاه زنجان در کل کشور، دهم و میانگین نسبی برای هر عضو هیئت علمی ۲٫۴ است که رقم بالایی را نشان می‎دهد.

این مسؤل با اشاره به برگزاری کنگره شهدای استان زنجان در آذرماه، خاطرنشان کرد: این کنگره به منظور تکریم از شهیدان و زنده نگه داشتن یاد و نام آن‌ها بود که طی این کنگره ۱۰ یادواره شهدای دانشجو در دانشگاه زنجان برگزار شد که در این کنگره دیدار با خانواده دانشجویان شهدا صورت گرفت.

وی افزود: دانشگاه در وهله اول یک نهاد اجتماعی است و ریشه این نهاد اجتماعی مردم هستند. در همین راستا توسعه، ارتقاء و تأثیرگذاری دانشگاه با همکاری مردم و خیرین همراه است و از مردم و خیرین انتظار می‌رود تا در جهت ایجاد خوابگاه‎ها و همچنین توسعه آزمایشگاه مرکزی کمک کنند.

رئیس دانشگاه زنجان همچنین از توسعه آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه خبر داد و عنوان کرد: با توسعه این آزمایشگاه می‎توان همه اموری را که صنایع و مراکز تغذیه و سایر ارگان‎ها به تهران می‎فرستند تا بررسی شود در خود استان صورت گیرد و این می‌تواند هم در جهت تسریع کردن امور و هم در راستای ایجاد سرمایه برای دانشگاه مؤثر باشد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم