نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

هیأت عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران به ریاست دکتر ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت و تنی چند از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مدت پنج روز از نظام سلامت استرالیا بازدید کردند.


به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا،
هیات جمهوری اسلامی ایران در این بازدید، با رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت مجلس فدرال استرالیا، رئیس مجلس نمایندگان و رئیس مجلس سنای فدرال استرالیا دیدار و گفت و گو کردند.

براساس این گزارش، در این دیدارها ضمن تبادل تجربیات نظام سلامت در کشور، ابعاد طرح تحول سلامت جمهوری اسلامی ایران تشریح شد و مسئولان بهداشتی کشور از رئیس مجلس استرالیا برای بازدید از جمهوری اسلامی ایران دعوت به عمل آوردند.

همچنین طی دیدار جداگانه ای با معاون کل وزارت بهداشت فدرال استرالیا، مسئولان وزارت بهداشت با مسائل منابع انسانی، پزشک خانواده، مدیریت دارویی، سلامت الکترونیک، مدیریت بیمار، نظام پرداخت، برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی این کشور آشنا شدند.

برپایه این گزارش، هیأت اعزامی کشورمان با معاون کل وزارت رفاه فدرال استرالیا در کانبرا دیدار کرد و در ارتباط با بیمه و قراردادهای پزشک خانواده، نظام تامین اجتماعی استرالیا و تبادل تجربیات تبادل نظر شد.

بازدید از بیمارستان ۳۰ تختخوابی روستایی گونداگای در ایالت نیوساوت ولز، بازدید و ملاقات فنی با مسئولین ارشد و مدیران وزارت بهداشت دولت ایالتی در سیدنی، ملاقات با رئیس بورد تخصصی پزشک خانواده در ایالت نیوساوت ولز، بازدید از کیفیت پزشک در شمال سیدنی، ملاقات رسمی با رئیس و هیأت رئیسه سیدنی، بازدید از مؤسسه پژوهشی گراوان در زمینه ژنومیکس، بازدید از موسسه پژوهشی وست‌سید و بیمارستان آموزشی وست مید در غرب سیدنی از دیگر برنامه‌های این سفر بود.

برپایه گزارش وبدا، همچنین ملاقات با دانشجویان و متخصصین ایرانی مقیم استرالیا نیز از دیگر برنامه های این سفر بود.

در این سفر علاوه بر تحکیم روابط سیاسی دو کشور در بالاترین سطح، مقرر شد همکاری های دو کشور در زمینه های علمی، آموزشی و پژوهشی گسترش یابد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم