نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

هفته فرهنگی در مناطق آسیب‎پذیر استان لرستان اجرا شود

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان گفت: برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه‌ای خرم آباد، هفته فرهنگی در این مناطق اجرا شود.

حجت الاسلام خدایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، اظهار کرد: با وجود بروز آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد، بیکاری، ضعف اعتقادی و مذهبی جوانان، بالا رفتن سن ازدواج و دیگر آسیب‌ها در مناطق حاشیه‌ای شهر خرم‎آباد، متاسفانه اقدام قابل توجهی توسط متولیان فرهنگی و اجتماعی استان در راستای مقابله با این پدیده‌ها انجام نشده است.

وی ادامه داد: با این حال ضرورت دارد با برگزاری هفته‌های فرهنگی نسبت به آگاه‎سازی اهالی این مناطق در خصوص خطرات و آسیب‌های پیش روی آن‌ها اقدام کرد.

خدایی با بیان اینکه در قالب هفته‌های فرهنگی مناطق حاشیه‌ای می‌توان با استفاده از کار‌شناسان و متخصصین مسائل مختلف مشاوره‌های لازم را به مردم ارائه داد، افزود: دانشگاه لرستان این آمادگی را دارد که از ظرفیت اساتید رشته‌های روان‌شناسی، علوم تربیتی و دیگر رشته‌ها برای برگزاری هفته‌های فرهنگی در مناطق حاشیه‎نشین شهر خرم‎آباد اقدام کند.

این معاون دانشگاه لرستان گفت: متولیان فرهنگی و اجتماعی استان بیش از آنکه فعالیت‌های خود را در مراکز شهر‌ها متمرکز کنند، ضرورت دارد دامنه فعالیت‌های خود را به مناطق حاشیه‌ای شهر‌ها بکشانند چرا که این مناطق بیشتر در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند. زمینه بیشتری هم برای دچار شدن به این آسیب‌ها در این مناطق وجود دارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم