نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

هفتمین سمینار سراسری بهداشت روان دانشجویان برگزار شد

مشاور وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری گفت: وزارت علوم نه می‌خواهد چهره غیرواقعی از دانشگاه ارایه دهد و نه چهره‌ای سیاه.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) -منطقه اصفهان، حسین ریاضی امروز(یکشنبه) در هفتمین سمینار سراسری بهداشت روان دانشجویان در دانشگاه صنعتی اصفهان اظهار کرد: در چند سال گذشته گریز از واقعیت، کتمان واقعیت و نرسیدن به غیر واقعیت صورت گرفته است.

نماینده وزیرعلوم با بیان اینکه برای برنامه‌ریزی نیاز به اطلاعات و بازسازی تصاویر ارایه شده از دانشگاه داریم، اضافه کرد: چهره دانشگاه تنها شامل تصویرهایی از دوره‌های روزانه نیست، بلکه باید دانشجویان پیام نور و دانشگاه‌های علمی و کاربردی را نیز در نظر بگیریم.

به گزارش ایسنا وی در ادامه پیام فرجی دانا، وزیر علوم را به هفتمین سمینار بهداشت روان دانشجویان قرائت کرد.

بنابراین گزارش، معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز گفت: دانشگاه صنعتی اصفهان از سال ۱۳۵۶ آغاز به کار کرده است و هم اکنون با ۱۰ هزار دانشجو به فعالیت علمی ادامه می‌دهد.

کلانتری با بیان اینکه محیطی متفاوت با بسیاری از دانشگاه‌ها را در این دانشگاه مشاهده می‌کنیم، افزود: یک هزار و ۲۰۰ دانشجوی دکتری، چهارهزار دانشجوی کارشناسی ارشد و چهارهزار و ۸۰۰ دانشجوی کارشناسی که ۶۰ درصد آنها پسر و ۴۰ درصد دختر هستند در دانشگاه صنعتی اصفهان تحصیل می‌کنند.

وی با بیان اینکه در سال ۲۰۱۳، تعداد ۱۰۵۰ مقاله ISI در این دانشگاه چاپ شده است، اضافه کرد: دانشگاه صنعتی اصفهان همراه با دانشگاه صنعتی شریف در بین ۱۰۰ دانشگاه جوان دنیا قرار دارد.

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: این دانشگاه امسال جزء ۱۰۰ دانشگاه ممتاز دنیا قرار گرفته و در تلاش است با ۴۵۰ عضو هیئت علمی و امکانات سخت افزاری و علمی دیگر، محیطی آرام و بی تنش را برای فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی ایجاد کند.

کلانتری با بیان اینکه دانشگاه سالم و با نشاط، محیطی پویا برای آموزش و پژوهش خواهد بود، تصریح کرد: مراکزمشاوره، علاوه برحل موردی مشکلات دانشجویان می‌توانند بستری آرام و شایسته برای دانشجویان و فعالیت‌های آنها ایجاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان خوابگاهی از نظر افسردگی، کم تحرکی و … وضع مطلوبی ندارند و امیدواریم با برگزاری سمینارهایی همچون این سمینار مشکلات آنها را رفع کنیم.

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: کمیته اجرایی هفتمین سمینار سراسری بهداشت روانی دانشجویان، کار خود را از مهرماه سال ۱۳۹۲آغاز کرده است و با نهادهای علمی و پژوهشی همکاری داشته است.

کلانتری ادامه داد: مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی در سال ۹۲ به عنوان مرکز نمونه انتخاب شد و این مرکز با بیش از ۱۰۰ دانشجو همکاری داشته است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم