www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

هشدار دانشگاه‌های اروپا درباره کاهش بودجه‌

اتحادیه دانشگاه‌های اروپایی نسبت به کاهش جدی بودجه تحقیقات و نوآوری به‌ ویژه کاهش بودجه برنامه «چشم‌انداز ۲۰۲۰» به شورای اتحادیه اروپا هشدار داد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اتحادیه دانشگاه‌های اروپایی (EUA) در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: اخیرا مطلع شده‌ایم که شورای وزیران اتحادیه اروپا پیشنهاد کاهش حقوق و دستمزدهای تحقیقاتی و نوآوری را ارائه کرده‌اند.

EUA تاکید کرد که کاهش بودجه و دستمزدهای تحقیقاتی با طرح‌های اتحادیه اروپا مبنی بر ایجاد جامعه علمی رقابتی در اروپا همسو نیست. بنابر اعلام این اتحادیه، آموزش و تحقیقات هر دو همواره از سوی سیاستمداران اروپایی با عنوان ضرورت برای آینده اروپا مورد توجه قرار گرفته‌اند و در بودجه‌ بلندمدت اتحادیه اروپا دارای اولویت جدی بوده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، «هورست هیپلر»، دبیر کنفرانس رؤسای دانشگاه‌های آلمان هفته گذشته اتحادیه اروپا را به‌ دلیل اهمال‌کاری در اولویت بخشیدن به بودجه‌های تحقیقاتی مورد انتقاد شدید قرار داد.

در این کنفرانس اعلام شد که سیاستمداران اروپا به‌ دنبال کاهش ۱۱ درصدی بودجه تحقیقات و نوآوری هستند. بر همین اساس دانشگاه‌های اروپا در سال ۲۰۱۵ میلادی در مقایسه با آنچه که اتحادیه اروپا تصویب کرده بود با یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار کاهش بودجه روبرو خواهند شد. علاوه بر این ممکن است دانشگاه‌ها ماه‌ها برای دریافت این بودجه انتظار بکشند و همین حد اعطای بودجه نیز مسدود شود.

این در حالی است که در ماه نوامبر، پارلمان اروپا برنامه‌ چشم‌انداز ۲۰۲۰ اروپا را به تصویب رسانده و ۷۹ میلیارد یورو معادل ۱۰۶ میلیارد دلار آمریکا برای اجرای طرح‌های تحقیقاتی و نوآوری در این قاره و سراسر جهان تخصیص داده بود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم