نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

هزینه ورزش نکردن مردم از درآمد نفتی کشور بیشتر است

رئیس دانشگاه پیام نورالبرزگفت: هزینه‌هایی که از جوانب مختلف توسط دولت صرف ورزش نکردن مردم می‌شود از درآمد نفتی کشور بیشتر است.

دکتر محمدعلی قره در گفت‌وگو با خبرنگار «جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت: چه قبل از انقلاب و چه پس از آن در تمامی دولت‌ها از جامعه ورزشی انتظار قهرمان‌پروری وجود داشته است و متاسفانه تصمیم‌ها صرفاً در راستای ورزش قهرمانی پیش می‌رود که باید مورد بازنگری قرار بگیرد.

وی افزود: سالانه حدود هشت میلیون نفر در بیمارستان‌های کشور و ۱۲ میلیون نفر نیز در خانه‌ها بستری می‌شوند که اگر میانگین سه شب را برای هر نفر در نظر بگیریم. سالانه ۶۰ میلیون شبانه روز ایرانی‌ها در بستر بیماری هستند.

قره خاطرنشان کرد: هزینه وقت تلف شده، ازکارافتادگی، دارو و درمان، پزشک و بیمارستان برای این بیمارن از هزینه‌هایی است که به طور غیر مستقیم از جانب ورزش نکردن مردم، برکشور تحمیل می‌شود.

وی ادامه داد: هزینه‌های دارو و درمان سالانه ۷۰۰ هزار نفر را زیر خط فقر می‌برد ولی با توسعه ورزش همگانی در کشور می‌توان جلوی بسیاری از این ناهنجاری‌ها را گرفت.

رئیس دانشگاه پیام نورالبرز یادآورشد: سیاست‌های افزایش جمعیتی که در پیش گرفته شده است با وجود مادران ضعیف و ورزش نکرده بسیار مشکل‌ساز خواهد شد.

این مسئول افزود: البرز با توجه به بافت جمعیتی که دارد می‌تواند پرچم‌دار ورزش همگانی در کشور باشد.

وی در پایان گفت: امیدواریم که معیار ورزش استان از تعداد مدال‌های کسب شده به درصد جمعیت ورزشکار در حوزه ورزش همگانی تغییر کند و ورزش همگانی به عنوان یک فرهنگ اصلاح شده از البرز به تمام کشور صادر شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم