نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

هزینه‌های کمرشکن دانشگاهی برای خانواده‌های یونانی

دانشجویانی که در آستانه ورود به دانشگاه‌ها یا موسسات آموزش فنی یونان هستند معتقدند که تامین هزینه‌ی ادامه تحصیلِ آنها نیازمند فداکاری تمام اعضای خانواده است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، داوطلبان دانشگاه‌های یونان برای آمادگی شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌ها باید دست‌کم ۱۴ هزار یورو پشتوانه مالی داشته باشند. با وجود بحران مالی شدید در یونان، فراهم کردن امکان تحصیل با کیفیت برای فرزندان،‌ همچنان جزو اولویت‌های اصلی خانواده‌های یونانی است. رقابت جدی در آزمون ورودی دانشگاه‌ها، والدین را که نگران آینده فرزندان خود هستند و نمی‌خواهند آینده آنها را به خطر بیاندازند، وادار کرده تا جایی که می‌توانند برای آنها هزینه کنند.

در سال ۲۰۱۳ میلادی، خانواده‌های یونانی جمعا ۱٫۰۵ میلیارد یورو هزینه کرده‌اند تا فرزندانشان را در مدارس راهنمایی و دبیرستان ثبت نام کنند. این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۰ میلادی تنها ۵٫۴ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتیزنیوز،‌ بنابر گزارش «موسسه آموزش‌های دانشگاهی آتیکا» یونان، شهریه دانشگاه‌ها تنها هزینه والدین نیست چرا که استخدام معلم خصوصی زبان برای فرزندان آنها به یک رویه مرسوم تبدیل شده و این مسئله نیز بسته به ساعت کلاس‌ها ماهانه هزینه‌ای معادل ۳۰ تا ۱۷۰ یورو به خانواده‌ها تحمیل می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد خانواده‌های یونانی جمعا در طول سال ۸۵۹٫۲۹ میلیون یورو برای تدریس زبان خارجی به فرزندان خود هزینه می‌کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم