نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

هر فارغ التحصیل پزشکی نباید اجازه طبابت داشته باشد

رئیس مرکز توسعه روابط بین الملل علوم پزشکی دانشگاه آزاد گفت: حرفه با دانش متفاوت است و یکی از ملزومات پرداختن به هر حرفه، داشتن دانش در آن رشته است؛ اما در رشته پزشکی ما تقریبا درعلوم پایه آنچنان که باید و شاید مرزهایش را با دانش تفکیک نکرده‌ایم یعنی هر دانشجوی فارغ التحصیل پزشکی ما اجازه طبابت دارد که البته اینگونه نباید باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه سمنان، دکتر محمد رضا شمس اردکانی که در جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود شرکت کرده بود، افزود: هم اکنون دارد ترتیبی اتخاذ می شود تا در رشته هایی مثل دندانپزشکی، دارو سازی و پزشکی بعد از فارغ التحصیلی امتحانی ملی گرفته شود تا فارغ التحصیلان به شکل حرفه ای وارد جامعه شوند از این منظر حرفه خیلی مهم است و نگرش دانشگاه به رشته پزشکی باید به گونه ای دیگر نسبت به رشته های دیگر باشد و به عنوان یک حرفه به آن نگریسته شود .

رئیس مرکز توسعه روابط بین الملل درعلوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه افزود: آنچه که از عملکرد این دانشگاه برمی آید نشان دهنده این است که از قدیم الایام به رشته پزشکی توجه ویژه ای در این دانشگاه می شده است .

وی با اشاره به اهمیت مقوله سلامت گفت: پیشنهاد می کنم با توجه به پتانسیل هایی که دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در حوزه پزشکی دارد دانشکده پیراپزشکی و پرستاری و مامایی را نیز ایجاد کند.

وی همچنین با توجه به اهمیت رشته پرستاری از دست اندرکاران دانشگاه آزد اسلامی شاهرود خواست تا در اخذ مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پرستاری در این دانشگاه اهتمام ورزند . زیرا امروز بحث رشته پرستاری به شکل یک موضوع مهم در دنیا درآمده است به طوری که تمام دنیا خواهان فارغ التحصیلان این رشته هستند و در این راستا شاهرود می تواند به عنوان اولین دانشگاه حکمت بنیان کشور مطرح شود.

شمس اردکانی اظهار داشت: تولید علم حاصل پژوهش است بنابراین دانشگاهها باید حکمت بنیان شوند به خصوص در حوزه پزشکی که امروز خالی از علم فلسفه و حکمت شده است که این ها بنیانهای علوم است و این آن چیزی است که در دانشگاههای اسلامی در گذشته به آن پرداخته می شده و شاهرود می تواند به عنوان اولین دانشگاه حکمت بنیان کشور مطرح شود .

رئیس مرکز توسعه روابط بین الملل درعلوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در شاهرود گفت: جاهایی که علم به اوج می رسد به عرفان کمتر توجه می شود و بالعکس و مشاهده می کنیم شاهرود تنها شهری است که در آن ،علم و عرفان در کنار هم رشد خوبی داشته است .

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود جزو قدیمی ترین واحدهای دانشگاهی است که بنیان‌ها و پیشرفت‌های بسیار خوبی را داشته است که البته خیلی هم این پیشرفت دور از انتظار نیست چرا که فقط یک شهر در ایران وجود دارد که در حوزه علم و عرفان از زمان های بسیار قدیم پیشتاز بوده و آن شاهرود است.

عضو شورای راهبردی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به پتانسیل های زیاد شهرستان شاهرود بیان کرد: زیبایی جغرافیایی شاهرود در کنار گستره عظیم جغرافیایی آن که در حقیقت تلاقی آب و هواهای مختلف است یعنی هم از کویر و هم از هوای کوهستانی و جنگلی بهره برده از ویژگی های بسیار خاص شاهرود است که شاید در جای دیگری از ایران این همه نعمت خدادادی کمتر جمع شود.

شمس اردکانی خاطرنشان کرد: شاهرود شهری است که عالمان بزرگی دارد که ستون خیمه سنگین تشیع بودند مثل آیت الله العظمی شاهرودی و این نقطه قوتی برای شاهرود است و امیدواریم خداوند توفیق روز افزون به مردم این منطقه عطا کند.

به گزارش ایسنا، دکتر احمد دزیانیان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت این دانشگاه گفت: واحد دانشگاهی شاهرود جزو اولین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بود که با کمک بنیانگذار انقلاب اسلامی راه اندازی شد و هم اکنون با دارا بودن پنج دانشکده مصوب ، ۲۸۳ نفر عضو هیات علمی ، ۱۱ هزار و ۵۰۰ دانشجو ، ۱۷۸ رشته تحصیلی که ۱۷ رشته آن در مقطع دکترای تخصصی و یک رشته نیز دکترای پزشکی عمومی می باشد، ۱۱۰ هزار مترمربع زیربنای آموزشی، پژوهشی و رفاهی، پنج کتابخانه تخصصی و مجموعه ورزشی، دو خوابگاه بزرگ و بیمارستان یکصد تخت‌خوابی و سایتهای مجهز کامپیوتر و مرکز بیماریهای خاص، بعنوان بزرگترین واحد دانشگاهی استان سمنان به شمار می آید.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود دارای دهها طرح پژوهشی و اولین شرکت دانش بنیان در سطح دانشگاههای استان سمنان است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم