نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

هدف غایی مسابقه ملی مناظره دانشجویان نظریه پردازی بومی است

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با بیان اینکه چهارمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران زیرساخت‌های لازم برای نظریه پردازی را فراهم می کند، گفت: هدف غایی این طرح ایجاد زیرساخت لازم برای ایجاد نظریه پردازی بومی است، چراکه بدون وجود نظریه پردازی بومی در روند توسعه با مشکل مواجه خواهیم شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌،دکتر مهدی فیض در نشست خبری چهارمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران، با بیان اینکه جهاد دانشگاهی سندی را در سال ۹۰ تنظیم کرد که در آن ویژگی‌های مورد انتظار از یک فارغ‌التحصیل مطلوب تعیین شده، اظهار کرد: مسابقات ملی مناظره دانشجویان یکی از اجزای طرح جامعی است که پیرو آن برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هدف ما یک حرکت عمومی در دانشگاه است،‌ خاطرنشان کرد: الگوی این مسابقه به صورتی است که ابتدا در سطح دانشگاه ها برگزار می شود و در مراحل بعدی در سطح منطقه ای ،استانی و کشوری برگزار می شود.

فیض با اشاره به اینکه ما تصمیم گرفته ایم مسابقات را به صورت جدی برگزار کنیم، اظهار کرد: به این معنا که گروه مخالف و موافق از ابتدا مشخص باشد . همچنین داوری مسابقه نیز سخت خواهد بود چون چند بعدی است و مواردی از جمله فن بیان، استدلال منطقی و چینش مطالب،‌ اخلاق مناظره و محتوای مستند و جامع در داوری به آن توجه می شود.

وی درهمین زمینه تصریح کرد: داوران باید بدون دخالت نظرات شخصی خود قضاوت کنند همچنین آنها صرفا درمورد شیوه عمل دو گروه قضاوت می کنند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با بیان اینکه شاید این سبک مناظره با سایر سبک ها در جهان متفاوت باشد، گفت: ما معتقدیم که علی رغم الگو برداری از سایر الگوهای مناظره در جهان این جسارت را داریم که الگوی بومی خود را پیش ببریم و امیدواریم این الگو در سطوح گسترده تری مطرح شود.

فیض با بیان اینکه این مسابقات زیرساخت های لازم برای نظریه پردازی را فراهم می کند، افزود: هدف غایی این طرح ایجاد زیرساخت لازم برای ایجاد نظیه پردازی بومی است چراکه بدون وجود نظریه پردازی بومی در روند توسعه با مشکل موجه خواهیم شد.

وی همچینی ابراز امیدواری کرد که این اقدامات باعث پرورش اندیشمندان بومی شود که جامعه اسلامی از برکات آن بهره مند شود.

فیض درمورد طرح مباحث و ایده ها در جلسات مناظره محدودیتی وجود دارد یانه ، گفت: درآیین نامه ای که از سوی شورای اسلامی نهایی شده، تعقیب قانونی افرادی که در جلسات مناظره شرکت کرده اند ازسوی سازمان های داخل و خارج از دانشگاه ممنوع است و ان شاءالله دچار مشکل نخواهیم شد اما تأکید ما این است که اخلاق رعایت شود،‌ چون در این صورت حتی اگر فردی مخالف گذاره های حاکم نیز باشد مشکلی پیش نخواهد آمد. البته همه اینها امیدها و آرزوهای ماست اما امیدواریم این امر محقق شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم