نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

هاشمی: نگاه به نشریات دانشجویی باید تشویقی و حمایتی باشد

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تاکید بر اینکه نگاه نسبت به نشریات دانشجویی باید تشویقی و حمایتی باشد، در عین حال اظهار کرد: کمیت و کیفیت نشریات دانشجویی باید افزایش یابد.

دکتر سید ضیاء هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره برنامه های وزارت علوم در حوزه نشریات دانشجویی اظهار کرد: درخصوص نشریات دانشجویی برنامه‌های تشویقی را در نظر گرفته ایم. معتقدیم هم کمیت و هم کیفیت این نشریات باید افزایش پیدا کند و در این راستا نیز برنامه‌های مهمی داریم. یکی از این برنامه‌ها برگزاری جلسات و گفتگوهایی با مسئولین دانشگاه و تشکل‌ها خواهد بود که خود بنده نیز در جلسات حضور خواهم داشت تا ارتباط با مدیران در سطح دانشگاه‌ها افزایش پیدا کند.

وی افزود: همچنین سعی شده است تا فضای عمومی موجود برای فعالیت نشریات بهبود پیدا کند. متاسفانه در مواردی به خاطر مساله‌ای جزیی، نشریه‌ای توقیف شده بود. این نگاه مورد قبول ما نیست. نگاه نسبت به نشریات باید نگاه تشویقی و حمایتی باشد و اگر ضعف‌ها و اشتباهاتی وجود داشت، به شکل مناسب تذکر داده شود و برخوردهای سنگین منحصر به موارد خاص و ضروری باشد.

معاون فرهنگی وزارت علوم درخصوص آیین نامه نشریات نیز اظهار کرد: در گذشته هم این مساله بوده که اگر بخش‌هایی از آیین نامه ها ضعف هایی داشته باشد در هیات مرکزی نظارت بر نشریات دانشجویی این ضعف‌ها رفع شود. اما در سطح دانشگاه‌ها نیز هیئت نظارت بر نشریات وجود دارد که سعی داریم در تعامل با آنها نشریات را تقویت کنیم.

وی درباره اینکه چه دانشگاه‌هایی در زمینه نشریات قوی‌تر عمل کرده‌اند طبیعتا دانشگاه‌های بزرگ موفقیت بیشتری داشته‌اند؛ اما دانشگاه‌های کوچک نیز به فراخور توانایی‌هایشان وضعیت خوبی دارند، اما توقع ما از دانشکده های علوم انسانی توقع بیشتری است.

واکنش معاون فرهنگی وزیر علوم به اکران فیلم من روحانی هستم

هاشمی درباره اکران گسترده فیلم من روحانی هستم در دانشگاه ها گفت: فعالیت گروه ها و تشکل ها در دانشگاه‌ها بایستی با نظر شورای فرهنگی و هئیت نظارت بر تشکل‌ها انجام شود. البته نگاه ما این است که هیئت نظارت بر تشکل ها حتی الامکان از فعالیت‌ها حمایت کند، اما این همراهی و حمایت باید در چارچوب قانون باشد و انجام رفتارهای خارج از حوزه نظارت که خلاف قانون است به نظر ما یک حرکت ضد فرهنگی است. در مورد پخش فیلم نیز توصیه ما به دانشگاه‌ها این بوده که دقت داشته باشند و با نظارت دقیق اجازه عمل به فعالیت‌های غیرقانونی ندهند و صرفا فعالیت‌های قانونی را تشویق کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم