نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

هاست و دامین چیست و چگونگی تهیه کردن

هر شخص یا سازمانی که بخواهد اقدام به تهیه یک سایت برای خود نماید باید از یک هاست و دامین اختصاصی برخوردار شود حال برای آنان سوال پیش می آید که چگونه به تهیه آنان بپردازد . اگر ساخت سایت به کسانی که دارای تخصص می باشند , داده شود که دیگر احتیاج به شناخت آنان نیست و تمام کارها را طراحان سایت انجام خواهند داد که شرکت ها و طراحان زیادی در سایت و شهر محل زندگی شما قادر به اینکار هستند که مدیران دانلود (همین سایت) دارای برنامه نویسان و طراحان میباشد که با هزینه بسیار کم سایت مورد نظر شما را پیاده سازی می کنند (مشاوره رایگان داده می شود) ,در این پست به اقدام راهنمایی این موضوع با این دید که شخصا میخواهید انجام دهید میباشد.
هاست و دامین چیست و چگونگی تهیه کردنتوضیحات بیشتر را در ادامه مطلب بخوانید
هاست و دامین چیست؟

Domain ( دومین ) چیست؟ Domain نام سایت است . هنگامی که نامی را برای سایت خود انتخاب می کنید باید ابتدا آن را در اینترنت ثبت نمائید . شما نمی توانید نام سایتی که قبلا در اینترنت ثبت شده ، مجددا به ثبت برسانید و هینطور کسی نمی تواند سایتی با نام سایت شما ثبت نماید . به عبارت دیگر نام سایتها منحصر به فرد است.
Host ( میزبان ) چیست؟
Host، فضایی از یک کامپیوتر متصل به ماهواره و اینترنت است که به سایت شما اختصاص داده می شود.
این کامپیوتر همانند کامپیوتر های معمولی دارای Hard – Ram – Cpu و … است + پهنای باند که از این طریق به اینترنت وصل می شود.
همانطور که در کامپیوتر شخصی شما برخی از برنامه ها کار نمی کنند (چون نرم افزار آن در کامپیوتر شما پیاده نشده است) در این کامپیوتر هم به همین گونه است.

پسوندهای مختلف دامینها به چه معناست ؟
دومین com : مخفف commercial میباشد. دومینهای com. دارای بیشترین محبوبیت میباشند که امکان ثبت آن برای تمامی افراد حقیقی و حقوقی امکان پذیر است. این دومین از یک سال تا ده سال ثبت میشود. به عنوان مثال www.3manage.com یا www.managerwebhost.com

دومین net : مخفف network میباشد. این دومین بیشتر برای سایتهایی که در زمینه شبکه فعالیت دارند کاربرد دارد. گرچه ممکن است هر فردی از این نوع دومین استفاده کند. این دومین از یک سال تا ده سال ثبت میشود.

دومین org : مخفف organization میباشد. این نوع دومینها معمولا برای ارگانها و سازمانها استفاده میشود. البته معمولا وقتی حالات com. و net. قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده باشد از این دومین نیز استفاده میشود. این دومین از یک سال تا ده سال ثبت میشود.

دومین biz : این دومین بیشتر برای کارهای تجاری و بازرگانی استفاده میشود. این دومین در دسته دومینهای gTLD قرار دارد که از یک سال تا ده سال ثبت میشوند.

دومین info : این دومین اولین دومین در حوزه اینترنتی با هدف استفاده نامحدود از زمان ابداع دومین com. میباشد که مخفف Information میباشد . دومین های info. معمولا جهت سایتهای اطلاع رسانی و عمومی استفاده میشود. این دومین از یک سال تا ده سال ثبت میشود.

دومین name : این دومین که تمامی افراد قادر به ثبت آن میباشند بیشتر جهت اینکه مدیر سایت اسم و فامیل خود را در دومین قرار داده باشد استفاده میشود که معمولا به شکل firstname@lastname.name و یا lastname@firstname.name و یا به شکل www.firstname.lastname.name استفاده میشود. این دومین از یک سال تا ده سال ثبت میشود.

دومین us : این دومین دو حرفی مربوط به کشور آمریکا میباشد که مخفف United State میباشد.

دومین ws : این دومین دو حرفی مربوط به کشور Western Samoa میباشد (Western Samoaیک جزیره در جنوب اقیانوس آرام میباشد) این دومین بیشتر به عنوان مخفف WebSite شناخته میشود که بیشتر برای سایتهای شخصی استفاده میشود.

دومین tv : این دومین دو حرفی مربوط به کشور Tuvalu میباشد (جزیره Tuvalu بین هاوایی و استرالیا قرار دارد) این دومین به عنوان مخفف Television و بیشتر برای شبکه های تلویزیونی استفاده میشود.

دومین cc : این دومین دو حرفی مربوطه به کشور Cocos میباشد (جزیره Cocos در اقیانوس هند قرار دارد)

دومین ir : دومین های ir و زیر مجموعه های آن ، مختص کشور ایران میباشد. حرفهای ir برگرفته از کلمه iran است. این دومین و دومینهای زیر مجموعه فقط یک ساله و پنج ساله ثبت میشود . ثبت دومین ir برای تمامی افراد آزاد است.

دومین ac.ir : این دومین که از زیر مجموعه های دومین ir و دومینهای ایرانی است جهت دانشگاهها و موسسات عالی استفاده میشود. جهت ثبت این دومین، مدارک و اسناد مربوط به موسسه مورد نیاز است.

دومین co.ir : این دومین از زیر مجموعه های دومین ir میباشد و جهت شرکت های کوچک و بزرگ استفاده میشود. ثبت این دومین مستلزم ارائه اساسنامه شرکت و مدارک شرکتی میباشد.

دومین gov.ir : این دومین که از زیر مجموعه های دومین ir است جهت سازمانها و ارگانهای دولتی استفاده میشود. ثبت این دومین فقط برای سازمانها و ارگانها امکان پذیر خواهد بود.

روش تهیه هاست و دامین چگونه است ؟

سایت های مختلفی در اینترنت هستند که قادر به ارائه هاست های پرقدرت , ارزان و به اندازه میزان شما هستند که از جمله این سایت ها , می توان به مدیر وب هاست (www.managerwebhost.com) که زیر مجموعه مدیران دانلود (همین سایت) است , می توانید قیمت ها را نگاه کنید و همچنین دارای مدیر , برنامه نویسان و … به همراه پشتیبانی ۷*۲۴ می باشد که قبل از خرید می توانید با ایمیل , تماس تلفنی و … سوالات خود را بپرسید که از دیگر ویژگی های این ارائه دهنده هاست قادر به راه اندازی سایت با CMS قدرتمند وردپرس می باشد .

برای ثبت دامین می توانید از طریق سایت مدیر وب هاست اقدام نمایید و مجاز و غیر مجاز بودن دامین خود را تست نمایید و در صورت تمایل و مجاز بودن آنرا به ثبت رسانید.

تعدادی از ویژگی های طراحی وبسایت توسط مدیران دانلود :

– ارائه هاست و دامین با قیمت مناسب و فضاهای مختلف(که می توانید قیمت و فضا را از سایت هاست(مدیر وب هاست) این سایت مشاهده کنید)

– نصب و پیاده سازی سایت با CMS قدرتمند WordPress

– پشتیبانی ۷*۲۴

– دارای مدیران و برنامه نویسان حرفه ای

– طراحی زیبا

– دارای تجربه چندین ساله

– در صورت تمایل با قرارداد مناسب به پشتیبانی سایت شما پرداخته میشود

– مشاوره رایگان

– و …

یک پاسخ به “هاست و دامین چیست و چگونگی تهیه کردن”

 • سلام
  در رابطه با مطالب مفیدتان متشکرم.
  خواستم اطلاع بدم کسانی که دامنه خارجی .com می خواهند ثبت کنند فرصت را از دست ندهند و از سایت زیر دیدن نمایند:
  http://www.portalnic.ir
  قیمت ثبت دامنه خارجی ارزان تر از همه جا فقط ۲۴۵۰۰ تومان شده.
  باید هنگام سفارش حتما کد تخفیف را وارد کنند.
  با تشکر

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم