نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نگاه وزیر علوم به دانشگاه‌ها و فضای آموزش عالی کاملا علمی است

سرپرست دانشگاه تهران در مورد شخصیت علمی وزیرعلوم، اظهارکرد: دکتر فرجی دانا در دوران تحصیل جزو رتبه‌های برتر شاگرد اول دانشکده فنی دانشگاه تهران بودند و هنگامی هم که برای ادامه تحصیل به کانادا رفتند هم جزو فارغ التحصیلان موفق دانشگاه بودند.

دکتر محمود نیلی احمد آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: هنگامی که وی به ایران بازگشت فعالیت‌هایش در همه حوزه‌های پژوهش و آموزش با موفقیت رو به رو بود و به نظرمن، وی همه جنبه‌های عضو هیئت علمی موفق، فعال و محقق را دارند و از لحاظ اخلاقی هم روی اطرافیان و دانشگاهیان تاثیر مثبت می‌گذارند.

وی با اشاره به صحبت‌های مطرح شده حول محور کاهش رشد علمی کشور در۱۰ ماه اخیر، گفت: این ادعا قابل قبول نیست، زیرا رشد علمی به این سادگی قابل اندازه گیری نیست. نتیجه فعالیت‌های علمی که هم اکنون انجام می‌شود در چند سال آینده مشخص خواهد شد. زیرا اگر شاخص اندازه گیری چاپ و انتشار مقالات بین المللی باشد مشخص شدن نتیجه آن به زمان نیاز دارد.

سرپرست دانشگاه تهران با اشاره به مدت کوتاه فعالیت وزیرعلوم، گفت: فضایی که در دانشگاه‌ها ایجاد شده است و نگاهی که وزارت علوم به دانشگاه‌ها و فضای آموزش عالی دارد یک نگاه علمی است و استدلال بیان شده مبنی بر کاهش رشد علمی کشور قابل قبول نیست.

نیلی در ادامه با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس، نمایندگان مردم هستند، اظهارکرد: از نمایندگان مردم تقاضا داریم به خواسته مردم و دانشگاه‌ها توجه کنند و خواسته مردم یک وزیر دانشمند، معتدل، عالم و همگام با دولت است. امیدوارم نمایندگان مجلس به این خواسته دانشگاهیان توجه کنند و براین اساس تصمیم گیری کنند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم