نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نگاه فرصت محور وزارت علوم به تشکل‌های دانشجویی نویددهنده پویایی دانشگاه است

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به استقبال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ایجاد تشکل‌های جدید دانشجویی، گفت: خوشبختانه این دیدگاه با روش گذشته بسیار متفاوت بوده و نشان دهنده این است که نسبت به تشکل‌های دانشجویی نگاهی فرصت محور بوجود آمده است.

مسعود سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، در خصوص نگاه جدید به تشکل‌های دانشجویی، تصریح کرد: استقبال وزارت علوم از ایجاد تشکل‌های دانشجویی جدید نوید دهنده پویایی دانشگاه در آینده است.

وی ادامه داد: با این حال نباید بین تشکل‌های دانشجویی تبعیض قائل شد، چرا که ما از این مساله در دوره پیشین ضربه خوردیم؛ در حال حاضر نیز نباید تنها به تشکل‌های همسوی با دولت بها داد و باید در این زمینه عدالت جاری شود.

سلطانی تاکید کرد: تشکل‌های دانشجویی نیز باید به این مساله توجه کنند که شاید تکیه به جریان‌های سیاسی امر مفیدی باشد، اما با افول یک جریان سیاسی، این تشکل‌ها نیز افول خواهد کرد.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به توجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به تغییر آیین‌نامه نظارت بر تشکل‌های دانشجویی، خاطرنشان کرد: ما نیز با وزارت علوم موافقیم که آیین‌نامه نظارت بر تشکل‌های دانشجویی با مشکلاتی روبه‌روست و باید اصلاح شود.

سلطانی گفت: باید وضعیت مانند دوران ابتدای انقلاب باشد؛ اینکه فعالیت تشکل‌ها به شرط عدم توطئه ادامه یابد و تنها شرط فعالیت، التزام به قانون باشد.

وی اظهار کرد: مطالبه اصلی ما در کوتاه مدت نیز همین مساله بوده چراکه رونق تشکل‌های دانشجویی بسیار مفید است؛ با این حال باید توجه داشت که نباید دخالتی در اختلافات درون تشکیلاتی تشکل‌ها صورت گیرد، چراکه این مساله تشنجات را افزایش می‌دهد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم