نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نگاه دانشگاه یزد در فرآیند جذب نخبگان یک نگاه ملی است

رییس دانشگاه یزد ارتقای کیفی دانشگاه را مستلزم جذب ورودی‎های قوی دانست و نگاه دانشگاه در فرآیند جذب نخبگان را یک نگاه ملی خواند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، دکتر محمد صالح اولیاء در نشست مشترک مسئولان این دانشگاه و اداره کل آموزش و پرورش استان با قدردانی از موفقیت پی‎در پی دانش‎آموزان یزدی در کسب مقام اول کنکور سراسری، خاطرنشان کرد: علاوه بر آمار قبولی باید به کیفیت آن نیز توجه داشت و این که به عنوان مثال دانش‌آموزان یزدی چه درصدی از رتبه‌های زیر هزار کنکور را به خود اختصاص داده‎اند، سوال مهمی است که پاسخ به آن می‎تواند آمارهای قبولی را به لحاظ کیفی مورد ارزیابی قرار دهد.

وی با اشاره به اهمیت جذب دانش‎آموزان نخبه و ممتاز کنکور سراسری در دانشگاه یزد، گفت: نکته حایز اهمیت این است که ارتقای کیفی دانشگاه مستلزم جذب ورودی‎های قوی است و جذب ورودی‌های قوی نیز وابسته به ارتقای کیفی دانشگاه است.

اولیاء افزود: ازهمه دلسوزان و علاقه‌مندان به توسعه علم و فرهنگ و ارتقای کیفی فعالیت‎های دانشگاهی در استان یزد انتظار می‌رود در راستای تصحیح نگرش دانش‎آموزان ممتاز و آگاه‌سازی آنان نسبت به امکانات و توانمندی‌های دانشگاه یزد تلاش کنند تا با جذب آنان، روند ارتقای کیفی فعالیت‎های علمی و آموزشی نیز شتاب بیشتری به خود بگیرد.

وی همچنین با بیان این که نگاه دانشگاه یزد در فرآیند جذب نخبگان یک نگاه ملی است، تصریح کرد: این دانشگاه مصمم است دانشجویان مستعد و ممتاز را از سراسر کشور جذب کند و در این زمینه مشوق‌ها و تمهیدات بسیار خوبی نیز اندیشیده شده است.

رییس دانشگاه یزد، اعطای کمک هزینه تحصیلی ماهیانه تا سقف نیم میلیون تومان به رتبه‎های زیر ۱۰۰ و تا سقف ۱۰۰ هزار تومان به طور ماهیانه به رتبه‏‌های زیر هزار کنکور سراسری را از جمله این مشوق‎ها عنوان کرد.

احمد شیرزاد مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این نشست با قدردانی از همکاری دانشگاه یزد، بر اهمیت انتخاب رشته در موفقیت‌های تحصیلی داوطلبان تاکید کرد و گفت: علاقه دانش‎آموزان به رشته‌های مختلف باید به طور جدی در هدایت تحصیلی و انتخاب رشته آنان مورد توجه قرار گیرد.

لزوم جذب نخبگان در استان یزد، تبلیغات رسانه‌ای و نظارت کارآمد بر موسسات انتخاب رشته، از دیگر مواردی بود که مدیرکل آموزش و پروش استان یزد مورد تاکید قرار داد.

به گزارش ایسنا، همچنین در این نشست نحوه ارایه مشاوره‎های تحصیلی در ایام انتخاب رشته داوطلبان و سامان بخشی به فعالیت موسسات مشاوره‌‏ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم