نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نمره بالا باارزش‌تر است یا رشته خوب؟

یک کارشناس استرالیایی ادعا کرده است دانشجویانی که در دانشگاه نمرات بالایی کسب می‌کنند در آینده درآمد بیشتری هم دارند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اگر شما هم جزو افرادی هستید که والدینتان پول زیادی خرج کردند تا در مدرسه نمرات خوبی بگیرید یا در ازای دریافت نمرات خوب شما را تشویق کرده‌اند حتماً خوب می‌دانید که نمرات بالا چقدر ارزش دارند. اما علاوه بر آنچه تاکنون در رابطه با ارزش نمره بالا شنیده‌اید کارشناسان نیز اخیراً دریافته‌اند افرادی که در مدارس نمرات خوبی کسب می‌کنند در مشاغل آینده خود درآمد بالاتری دارند. آنها متقدند حتی اگر با داشتن مدرک دیپلم و عدم ادامه‌ تحصیلات تکمیلی اما با نمرات بالا وارد بازار کار شوید بازهم درآمد بالایی خواهید داشت. با این حال نمره و تحصیلات بیشتر تنها بخشی از ماجراست چرا که رشته تحصیلی نیز اهمیت بالایی دارند. به بیان دیگر ممکن است فردی به دلیل تحصیل در یک رشته پردرآمد حتی با وجود داشتن نمرات دانشگاهی پایین نسبت به فردی که در رشته‌ای کم درآمد تحصیل کرده اما نمرات بالایی داشته پس از ورود به بازار کار درآمد بیشتر داشته باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی «کردیت»، این کارشناسان با انجام تحقیقی در استرالیا تاکید دارند که برای درک بهتر این مسئله این مثال را در نظر بگیرید: با فرض این‌که با نمرات بالا فارغ‌التحصیل رشته کارشناسی ادبیات شوید میانگین حقوق سالانه شما حدود ۲۹ هزار دلار خواهد بود اما دوست شما که در دانشکده‌ مهندسی با نمره بسیار پایین فارغ‌التحصیل می‌شود بیش از ۵۲ هزار دلار درآمد خواهد داشت. هرچند او به‌ خاطر اخذ نمرات پایین نیز تنبیه می‌شود زیرا این نمرات پایین او را از دستیابی به درآمد بیش از ۷۱ هزار دلاری محروم می‌کند. البته اگر از دریافت حقوق پایین رشته ادبیات ناامید شدید باید بگوییم از این‌که نمرات بالا گرفته‌اید باید خوشحال باشید زیرا همتایان شما که در همین رشته نمرات پایینی کسب کرده‌اند درآمد آن‌ها سالانه حدود ۱۷ هزار دلار است.

بنابراین هر چقدر که درس خواندن ارزش دارد، انتخاب یک رشته‌ پردرآمد نیز می‌تواند در کسب درآمد آینده شما تغییر زیادی ایجاد کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم