نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

نمایندگان مصالح نظام و آموزش عالی را در نظر بگیرند

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی سمنان با اشاره به بحث استضیاح وزیر علوم در آستانه آغاز سال تحصیلی ،گفت: دانشگاه در برهه ایست که برای آغاز سال تحصیلی نیاز به آرامش دارد و لذا در آستانه آغاز به کار فعالیت دانشگاهها استیضاح وزیر، می تواند آرامش نسبی دانشگاهها را به نوعی کمتر کند.

دکتر شاهرخ رنجبر بهادری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه سمنان، افزود: آموزش عالی در کشور ما توسط وزارت علوم و دانشگاه آزاد مدیریت می شود و این دو به مثابه دو بال تعالی و ارتقاء آموزش عالی کشور محسوب می شوند و هماهنگی این دو ، نقش به سزایی در ارتقاء کیفی آموزش دارد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی سمنان با بیان اینکه تعامل وزارت علوم و دانشگاه آزاد در زمان وزارت دکتر فرجی دانا بسیار افزایش یافته است، تصریح کرد: به دلیل اینکه که دکتر فرجی دانا و دکتر میرزاده هر دو افرادی آکادمیک و دارای تفکر دانشگاهی هستند در این دوره تعامل بسیار خوبی داشته اند و همین تعامل به ارتقاء کیفی آموزش در کشور کمک کرده است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه در بار سیاسی بودن این استضیاح نیز گفت: نمایندگان آگاهتر از این هستند که با تفکر سیاسی وزیر علوم را استیضاح کنند . نمایندگان مردم این بینش کافی را دارند که تصمیمی را اتخاذ کنند که به صلاح مملکت و همچنین نظام آموزشی کشور باشد.

رنجبر بهادری با بیان اینکه یکی از دغدغه مقام معظم رهبری تولید علم و فناوری قابل مطرح و برندسازی بین المللی است، اظهار کرد: درخواست ما به عنوان یک فرد آکادمیک از نمایندگان مردم این است که فارغ از مسائل سیاسی و با نگاه فراجناحی، مصالح نظام و مصالح آموزش عالی و ارتقاء آن را مد نظر قرار دهند.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه ایران در حال حاضر رتبه پانزدهم تولید علم در جهان را دارد، تصریح کرد: رییس جمهوری در بازدید از پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی از فعالان تولیدات علمی خواست که به سمت برندسازی تولیدات علمی خود بروند لذا در چنین شرایطی که کلیه مسوولان نظام دل در گرو توجه جدی به حوزه علم و پژوهش دارند، انتظار می رود همه افراد و موثرین در این راستا به ارتقاء آموزش و تولید علم کمک کنند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی و خصوصا در دوره دکتر میرزاده کوشیده است دانشگاه را از جدل های سیاسی و گروهی دور کند و مدیران واحدهای دانشگاهی نیز فارغ از جناح بندی های سیاسی به سه هدف عمده این دانشگاه که همانا ارتقاء فرهنگی، آموزشی و پژوهشی است توجه کنند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم